Pomoc du de la des les itp, beaucoup peu de

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam problem z 2 cwiczeniami: w pierwszym chodzi o wstawienie du de la de des un une le la les, a w drugim peu de i beaucoup de.Sam próbowałem to zrobic ale jestem początkujący i musze miec pewność ze bedzie to dobrze zrobione więc bardzo prosze o kogoś kto się zna o pomoc bede bardzo wdzieczny,pozdrawiam.

1.Le matin, je mange du pain avec.......beurre et......confiture.Mon mari boit......le cafe et mange......fromage Ma fille mange......biscuits et boit......Coca.Le soir nous mangeonz.....riz....pates ou......soupe.Ma fille mange.....frites avec......ketchup ou......crepes avec....chocolat et.....bananes D'apres elle, Il y a......magnesium dans le chocolat,.......calcium dans les crepes et....potassium dans les bananes.

2.Wstaw Beaucoup de(duzo),peu de(troche)
Un bon regime c'est beaucoup de legumes et....graisses
Une ville agreable c'est.....pollution et........espaces verts
Un bon couple c'est.....amour,.......complicite et.......agre@$-nie moge odczytac koncowki
Daj swoje odpowiedzi, a My sprawdzimy czy dobrze myślisz
wydaje mi sie ze powinno byc tak:)

1.Le matin, je mange du pain avec..du..beurre et..de la..confiture.Mon mari boit..le..cafe et mange...de.fromage Ma fille mange..des..biscuits et boit..du..Coca.Le soir nous mangeonz..de.riz..des.pates ou..de la..soupe.Ma fille mange..des.frites avec..du.ketchup ou..des.crepes avec.du.chocolat et..les.bananes D'apres elle, Il y a.de.magnesium dans le chocolat,...du..calcium dans les crepes et.de.potassium dans les bananes.

2.Wstaw Beaucoup de(duzo),peu de(troche)
Un bon regime c'est beaucoup de legumes et.peu de.graisses
Une ville agreable c'est..beaucoup de.pollution et.peu de.espaces verts
Un bon couple c'est..beaucoup.amour,.beaucoup de.complic
ite
et.peu de.agre@$-nie moge odczytac koncowki
Le soir nous mangeonS! DU riz
DES bananes
Il y a DU magnesium
et DU potassium dans les bananes.

2.peu de=MAŁO
Une ville agreable c'est..PEU de.pollution et.BEAUCOUP de.espaces verts
Odwrotnie przyjemne miasto to mało zanieszczyszczeń i dużo zieleni:)
Un bon couple c'est..beaucoup D'amour
PEU de complications?
A i jeszcze tu:
Mon mari boit..le..cafe et mange DU fromage

le-może być, ale pod warunkiem, ze oznacza jedną kawę.
Mademoiselle, "jedną kawę" to by było raczej "un café". W tym kontekście "le café" raczej nie pasuje.
Właśnie chciałam się poprawić:) Bo tak myślałam nad tym zdaniem i dopiero po chwili zdałam sobie sprawę, że coś z nim jest nie tak i coś poknociłam
Dobrze rozumiem różnicę między zdaniami?

Je bois DU café- piję kawę?
Je bois un café- piję jedną, jakąś kawę?
Je bois le café- jako substancję?
A ja bym napisala
il boit du café
To prawda, bo ta wersja jest najbardziej poprawna w tym kontekście. Tylko ja się nie zastanowiłam nad sensem zdania.
i jeszcze :
Un bon couple c'est beaucoup d'amour, beaucoup de complicité et peu d'agression ( albo peu d'agressivité, jest lepiej chyba)
Un bon couple c'est BEAUCOUP D'AMOUR, BEAUCOUP DE COMPLICITÉ (zrozumienia, przyjazni) et PEU D'AGRESSION (moim zdaniem powinno być AUCUNE AGRESSION czyli żadnej agresji a nie mało agresji, ale to już kwestia spojrzenia na życie :).
Zgadzam sie z twoim spojrzeniem na zycie Ogresse jesli chodzi o "un bon couple" :)
Szkoda tylko, że ćwiczenia gramatyczne pewnie takiej odpowiedzi nie przedwidują:(
Qui, sans doute, on écrit- il boit du café:))
Czemu niektórzy uczą bez serca... szkoda :)
Chciałabym zwrócić jeszcze uwagę na następującą zasadę w języku francuskim, a mianowicie: po czasownikach- aimer,- adorer,- préférer,- détester, zawsze stawiamy rodzajnik określony, na przykład

J' aime le chocolat. W zdaniu przeczącym będzie również rodzajnik określony: Je n'aime pas le chocolat.
Elle préfére le film, mais il n' aime pas le film. Il préfére le livre.
bardzo dziekuje wszystkim za pomoc:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa