Jestem początkująca ,rozpaczliwie szukam pomocy w odczytanie poniższego tekstu

Temat przeniesiony do archwium.
Oh la la c'est deja le 13 novembre! et tard , en plus!
tu fais quoi le jeudi 25?
bon voila: violaine l'amie de guillaume ,a 25 ans cette annee . et bien sur le 25 c'est la sainte catherine. tu connais la sainte - catherine?
guillaume et moi on organise une petite fete surprise pour violaine?
violaine va venir chez moi vers 10h 30. elle pense qu on va aller en boite ensamble toutes les deux (l'ecole d'electronique fait une fete dans une boite pres de Nice ) ,mais le petite.fete surprise est chez un ami.est-ce que tu peux venir? J'espere que tu es libre.je sais que c'est loin mais un petit week-end a nice c'est sympa non?
c'est une soiree degulsee. le theme c'est <<l'europe>> pour toi c'est facile:
viens avec ta gondole! moi je voudrais me degusier en espagnole mais je ne sais pas ou je vais pouvoir trouver une robe espagnole et des castagnettes

Ojejku! To już 13 listopada! I późno co więcej.
Co robisz w czwartek 25?
Zobacz.: Wiola, przyjaciółka Guillauma, ma w tym roku 25 lat. I oczywiście dwudziestego piątego jest świętej Katarzyny. Znasz św. Katarzynę? Guillaume i ja organizujemy małe przyjęcie niespodzianką dla Wioli.
Wiola przyjdzie do mnie ok. 10:30. Myśli że przójdizemy razem pójdziemy do klubu (?) ( szkoła elektroniki robi imprezę w klubie blisko Nicei) ale przyjęcie niespodzianka jest u przyjaciela. Możesz przyjść? Mam nadzieję że jesteś wolna. Wiem ze to daleko, ale weekendzik w Nicei, super nie?
To impreza tematyczna. Temat brzmi: Europa. Dla ciebie to łatwe, przyjdź z twoją gondolą! Ja bym chciała się przebrać za hiszpanke ale niewiem gdzie mogę znaleźć sukienke w stylu hiszpańskim i kastaniety

 »

Życie, praca, nauka