Zadanie, proszę o sprawdzenie i drobną pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
uczę się francuskiego dopiero od 3 miesięcy, jestem na bardzo podstawowym poziomie. Mam za zadanie napisanie kilku bardzo prostych zdań na dowolny temat w ciekawej formie. (Wypowiedź ma trwać max. 30 sekund).
Wpadłam na pomysł, że napiszę mini-zagadkę, opis mojego psa i na końcu wyjaśnienie kim jest to o czym mówię.
Udało mi się stworzyć coś takiego:
J'habite avec Rox. Je l'adore bien. C'est grand et marron. Il aime le saucisson, le poisson et le poulet. Malheureusement, il ne aime pas les légumes. Rox déteste les chats. Il a quatre pattes et une queue. Qu'est-ce que Rox? Il est mon chien, le labrador. :)

Teraz kilka pytań:
Czy zdanie: "Malheureusement, il ne aime pas les légumes." jest poprawne? Czy tak się tworzy ze słowem "niestety" oraz czy to dobre tłumaczenie naszego "niestety? ;)
Chciałabym też dodać zdanie: "Lubię z nim spacerować.", ale nie wiem jakiego użyć czasownika: sortir? marcher? Oraz nie wiem zbytnio jak poprawnie łączyć aimer z czasownikami.

Bardzo proszę o pomoc w dokończeniu zadania :) jeśli ktoś ma jeszcze pomysł na jakieś proste zdanie, które można dodać do tego prostego (rzekłabym prymitywnego) opisu, to może napisać. Pozdrawiam!
Je l'adore (albo je l'aime bien).
Il est grand et marron.
Malheureusement, il n'aime pas les légumes.
Qu'est-ce que c'est, Rox ?
C'est mon chien, un labrador. :)

Teraz odpowiedzi na pytania: :)
Malheureusement, il n'aime pas les légumes - jak najbardziej poprawne, brakowało tylko elizji (e zastąpionego apostrofem, jako, że czasownik po nim zaczyna się od samogłoski). Przysłówek "malheureusement" może stać albo na początku zdania, albo zaraz po czasowniku (Il n'aime malheureusement pas les légumes), pierwsza wersja bezpieczniejsza.
"Lubię z nim spacerować" - j'aime (bien) le promener, np. Po "aimer" idzie bezokolicznik bez żadnego przyimka, "le" jest zaimkiem dopełnienia bliższego.
Można dodać, np. Il aboie souvent, mais il n'est pas méchant, alors je ne dois pas le tenir en laisse. (Często szczeka, ale nie jest groźny/ zły, dlatego nie muszę trzymać go na smyczy, tylko nie wiem, czy zagadka nie będzie wtedy zbyt oczywista ;)
Bardzo dziękuję za odpowiedź, wszystkie wskazówki i propozycje bardzo się przydały :-) !
Ja bym raczej zadala pytanie : "Qui est Rox ?" W koncu to zywe stworzenie.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka