studia jezykowe

Temat przeniesiony do archwium.
jestem w 1 kl. liceum, w jezykowej klasie, mam 5 godz. franc. tygodniowo. idzie mi dobrze, nauczycielka mnie chwali. problem w tym, ze nie wiem, czy rozpoczynajac nauke od nastepnego roku szkolnego po szkole (dodatkowo) to juz wystarczy by dostac sie na filologie romanska. czy sa szanse? pod jakim kontem sie przygotowywac? czy jest sens poza zdaniem rozszerzonej matury zdac DELF? jesli ktos orientuje sie w tym temacie to prosze o nutke HELP!!
P.S. mieszkam w zachodniopomorskim: co sie tyczy calej Polski: jaka uczelnie najlepiej wybrac??
Ja skonczylam w 2002 roku liceum z roszerzonym francuskim (6 godzin/ tyg) .Ludzie z klasy (2najlepszych) zdawali na filologie romanska i nie dostali sie! Egzaminy byly bardzo trudne .
Ja zdawalma mature z francuskiego i bardzo dobrze mi poszlo ale porownujac mature i egzamin DELF to aby zdac ten drugi trzeba miec wyzszy poziom .
Zerknij na strone www.ciep.fr/delfdalf/ mozesz tam znalez interesujace informacje a jesli chodzi o egzaminy na studia to wiem ze ja stronach uniwersytetow publikuja pytania.
to wszystko jest wzgledne bo nigdy nie ma gwarancji ze sie czlowiek dostanie.Ja mialam 2/3 godz tyg i przez kilka miesiecy w LO bralam korepetycje,zdalam mature z francuskiego ustnego na 6 i sie nie dostalam na studia.Okazalo sie ze tylko w mojej szkole niby bylam dobra.To ze masz 6 godzin tyg to juz dobry start ale jeszcze zalezy jakiej jakosci sa te lekcje.Ja dostalam sie dopiero po rocznej przerwie na studia po calym roku brania intensywnych korepetycji i zdawalam na akademie pedagogiczna do krakowa gdzie obecnie robie licencjat i do koledzu do zielonej gory,tam tez sie udalo.Po maturze zdawalam do koledzu we wroclawiu i na uniwersytet i nie zdalam egzaminow.Lepiej wybierac szkoly mniej oblegane,w Twoim wypadku mysle ze dobrym pomyslem jest uniwersytet szczecinski(wiem ze jest tam licencjat z fil.romanskiej) albo jakies niedalekie koledze.Trzymam kciuki powodzenia.Jakbys chcial/a porozmawiac to moj nr [gg] ,pozdrawiam
Napewno nie polecam kolegium Jezyka Francuskiego w Zielonej Górze, tutaj niewiele sie można nauczyć niestety....
ale pierdoły rydaryfka opowiadasz :P
ja mialam 6 godzin tygodniowo przez 4 lata franca w LO i to w jednym z najlepszych LO w Wawie i gucio!!! Ludzie z mojej klasy mieli problemy z egzaminem na SGH(uczelnia ekonomiczna dla tych co nie wiedza) z franca i to na tym nizszym poziomie(dwa jezyki sie zdaje jeden na wyzszym drugi na nizszym poziomie) bo na wyzszym wszyscy wzieli anglika byli po prostu rozsadni wiedzieli czym sie konczy nauka tylko w szkole!!! Jak mozesz to idz na kurs albo cos w tym rodzaju! jedna tylko osoba odwazyla sie zdawac na romanistyke i tez sie nie dostala.No jasne ze wszystko zalezy tez od nauczyciela. Moj np. robil wszystko za dokladnie niektorymi rzeczami zesmy juz wymiotowali a innych po prostu nie zdazylismy zrobic i to byl caly problem. a poza tym nauczyciel od jezyka WYCHOWAWCA to masakra dla wiedzy kazda lekcja rozbita przez pierdoly wychowawcze. zycze powodzenia i jak mozesz to ucz sie poza szkola.
Moje doswiadczenia są zupełnie inne. Pzrez trzy lata uczyłam sie w liceum, gdzie francuski był na wysokim poziomie, 5 h tygodniowo (uczyłam się od podstaw). W 4 klasie przeprowadziłam sie do Warszawy i w nowej szkole poziom francuskiego był bardzo niski. Przez pół roku chodziłam raz w tygodniu do Instytu Francuskiego na przygotowania do matury pisemnej (90 min.). Dostałam się na lingwistykę stosowaną (drugi francuski) i na romanistyke (24 miejsce po pisemnych). Nie wyjeżdżałam do Francji, nie miałam korepetycji, po prostu się uczyłam. I jakoś starczyło żeby sie dostać.
:*
Gratuluję lingwistyki:) Ja zawsze marzyłam o tym kierunku..ale w tym roku zrezygnowałam bo realnie oceniłam swoje szanse:P Mimo tego mam zamiar próbować za rok. Ale tak poza tym to chciałabym się zapytać na jak dużo się uczyłaś do egzaminów, jak dobrze znasz francuski i jak dobrze go trzeba znać, żeby się na lingwistykę dostać(francuski jako drugi), z jakich książek się uczyłaś itp. Wiem, że nauka języka to sprawa indywidualna i każdy uczy się inaczej ale mimo wszystko chciałabym poznać Twoją opinię. Z góry dzięki;)))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Do autora strony - uwagi, propozycje

 »

Pomoc językowa