studia w Gdansku

Temat przeniesiony do archwium.
Bonjour...mam nadzieje ze przez ta stronke przewinie sie pare osob, ktore studiuja w Gdansku..Ja zaczynam od pazdziernika i troche sie denerwuje, bo rozne tematy slyszalam na temat romanistyki w Gdansku...Czy ktos moglby mie powiedziec jak tam jest i czy mozliwe sa wymiany miedzynarodowe...Mam jeszcze jedno pytanko: Czy mozna wyjechac za granice dzieki Erazmusowi juz po pierwszym roku studiow? A jesli tak to gdzie trzeba sie o to starac...?Bisoussssssssssssssssssssssssss
z tego co wiem na Erazmusa, czy w ogole wymiane zagraniczna jak i krajowa pozwalaja dopiero po ukonczeniu 2. roku studiow - tak jest przynajmniej na UAM\'ie w Poznaniu, ale takie zasady obowiazuja chyba wiekszosc uniwerkow w naszym kraju.
Ciesze sie ze zapytalas, bo ja tez chcialabym uzyskac wiecej informacji o romanistyce w Gdansku. Wlasnie zaczynam ten kierunek w Poznaniu, ale w przyszlosci (wlasnie po 2.roku) mam ochote zahaczyc sie na semestr w Gdansku, z milosci do Trojmiasta... a co to za \'rozne tematy\' slyszalas na temat romanistyki w Gdansku?
Słyszałam np. że jest bardzo mało zajęć i niezle sie mozna nanudzic na studiach w Gdansku! Dla jednych to pewnie nie problem, ale ja lubie byc zawalona robota, bo po to ide na romanistyke by nauczyc sie francuskigo. Mam nadzieje, ze sa to tylko glupie ploty! Co do Erazmusa to troche sie rozczarowalam;((((Slyszalam ze wystarcza dobre checi by wyjechac po roku do Francji...no coz warto pomarzyc..
mzoe dobrze slyszalas z tym Erazmusem, ja po prostu pamietam, bedac kiedys na drzwiach otwartych w UAM\'ie ze przez 3 piewsze lata to (wg profesorow) wyjazd w ramach erazmusa jest \'niepotrzebny\' - sugerowali zeby lepiej sobie wyjezdzac we wlasnym zakresie w wakacje n. jako au-pair... szczerze mowiac mnie tez sie to nie podoba....

 »

Studia językowe