studia we Francji pomocy!

Temat przeniesiony do archwium.
Francuskiego uczylam sie 4 lata w LO bylam calkiem niezla ale kolejne 4 lata nie mialam w ogole kontaktu z jezykiem.Za rowno rok bede w Paryzu na studiach.Powiedzcie mi czy mam szanse przypomniec sobie wszystko prze rok i opanowac jezyk na tyle aby poradzic sobie na uniwersytecie?
To zalezy co masz na mysli mowiac, ze bylas calkiem niezla.Ja mialam w szkole francuski przez szesc lat,pozniej na dlugi czas stracilam kontakt z jezykem i musze sobie teraz odswiezac pamiec... Ale mysle, ze rok Ci w zupelnosci wystarczy.
Wystarczy systematycznie pracowac,sluchac, czytac, a jesli masz okazje, to tez rozmawiac w tym jezyku. Wiem, ze to dosc banalne porady, ale pomagaja! (ja mam o tyle dobrze, ze chociaz mieszkam we Wloszech, z moja druga polowa rozmawiam tylko po francusku,zeby nie wyjscz wprawy :) ) Zorientuj sie tez, czy na tym uniwersytecie, na ktory sie wybierasz, nie wymagaja certyfikatow znajomosci jezyka.Jezeli juz je masz, to mysle, ze wystarczy Ci powtorka! Pozdrawiam i zycze powodzenia.
:)

« 

Inne