studia dla obcokrajowcow

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich baaaaaaaaaaardzo serdecznie! Wczoraj wrociłam z Paryża. I powiem wam że całą droge beczałam że musze wracać. Naprawde pokochałam to miasto, podobnie jak i całą Francję. Pierwszy raz pojechałam gdy miałam 6 lat. Za trzy miesiące kończe 18 i jestem na siebie wściekła że wcześniej nie zaczełam uczyć się języka. Raczej nigdy nie byłam zmuszana żeby gadać z francuzami wiec się tak nie przejmowałam.
Teraz ucze się francuskiego na dodatkowym kursie (alliance) i w lo.Tygodniowo mam 5 godzin w szkole, 6 na kursie i 2 dodatkowe w szkole). Jestem w drugiej klasie i za rok matura. Z waszych postów dowiedziałam się że istnieją studia dla obcokrajowców uczących się języka. Chciałam zapytać jakie są warunki dostania sie i jak wyglądają zajęcia. Interesuje mnie tylko romanistyka, czy nie wiem jak to w tym wypadku nazwać. W każdym razie chciałabym po tych studiach być tłumaczem.
Za rok będe zdawać delfa (jaki poziom jest wymagany żeby dostać sie na takie studia? Wystarczy np.A2?) wiec mam nadzieje że się naprawde przyłoże do nauki.
Jeszcze mam pytanie co do innych języków. Czy są z nich jakieś egzaminy czy coś... bo z innymi to u mnie cieniutko :(

I dziękuje bardzo z góry! :*
hmmmmmm?

« 

Pomoc językowa