francuski w Paryżu

Temat przeniesiony do archwium.
Czy wiecie gdzie we Francji (najlepiej w Paryżu) można studiować tak jakby romanistyke?Jeśli tak to proszę o szczegóły, warunki przyjęcia, ile sie placi itd. Chce studiowć filologie romańską ale nie w Polsce, tylko tam. Zajecia, najlepiej jesli beda w jezyku francuskim. Czy po tych studiach bede mogla byc tlumaczem?
wydaje mi sie ze nasza romanistyka to we Francji "lettres modernes", ktore obejmuja duzo literatury, lingwistyki etc. Mam kolezanke ktora to studiowala. Wszystkie zajecia we francji SA po francusku (nawet na jezykach obcych). W paryzu, na wszystkich uniwersytetach istnieje lettres modernes. Jesli chodzi o warunki przyjecia to obecnie sie nie orientuje - ja przyjechalam tu 7 lat temu i wtedy trzeba bylo zdawac egzamin w ambasadzie francji w warszawie, wybieralo sie kierunek i uniwersytet i potem uniwersytet decydowal o przyjeciu. Ale zobacz na innych forach, wydaje mi sie ze to pytanie juz bylo pistawione (zobacz na studia we francji i w paryzu). Oplaty za studia: ok 400 euros/rok ale nie jestem pewna.
Jesli chcesz zostac potem we francji, lettre modernes nie jest najlepszym kierunkiem bo nie daje wielu mozliwosci. Jesli chcesz byc tlumaczem w Polsce to mysle ze to jest OK ale dobrze jest jednak pojsc jeszcze na dodatkowy kierunek albo zwiazany ze specjalizacja albo z technikami tlumaczen.
Ja studiowalam Langues étrangères appliquées, specjalizacja tlumaczenie, ktore przygotowuje dobrze do zawodu tlumacza. na lettres modernes nie ma takiej spcjalizacji jesli sie dobrze orientuje.
A czy możesz mi powiedzieć coś wiecej o twojej specjalizacji? Chciałabym pozostać tłumaczem we Francji.