Filologia romanska-LuBlIn

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanko...czy ktos sie orientuje czy na romanistyke w Lublinie np na UMCsie czy KULu jest duzo chetnych??Ile jest osob na miejsce??!!A jezeli ktos z was tam studiuje to powiedzcie jak jest...ciezko?jak dobrze trzeba umiec ten jezyk zeby dac sobie rade?!ja ucze sie francuskiego(dopiero)od poczatku liceum i bardzo mi sie podoba...ale mam pewne watpliwosci czy sie tam dostane...choc bardzo bym chciala:)mysle wlasnie nad wyborem jakiegos kierunku studiow...maturke mam za rok dopiero:)
Na UMCs do tej pory bylo ok 2 os na miejsce, na KUL z reguly mniej i czest byl dodtkowy nabor we wrzesniu. Przy nowych maturach system sie zmienia, ale warto przejrzec informatory bo podobno na niektorych uczelniach, np. UMCS, dopusczani sa kandydaci z matura podstawowa. Oczywiscie, jesli kandydatow z rozszerzona bedzie duzo, to raczej nie maja szans, ale raczej tlumy nie beda wybieraly matury rozszerzonej. Jesli studia takie Cie interesuja, probuj, sadze ze zawsze sa jakies szanse i nie nalezy zniechecac sie na wstepie.

 »

Pomoc językowa