PARIS XII VAL DE MARNE

Temat przeniesiony do archwium.
czesc,czy ktos wie cos na temat studiow na tym uniwersytecie? w lutym prawdopodobnie jade tam na socrates/erasmus i chcialabym wiedziec cokolwiek,jak sie tam studiuje, gdzie to dokladnie jest itd
przepraszam ze zaczne nowy temat ale mam nadzieje ze ktos ci odpowie na twoje pytanie..:)ale ja za to mam pytanie ...i dziekuje od razu za jakakolwiek odpowiedz:) jak jest z tym erasmusem?tzn wiem ze sklada sie wniosek ze chcialoby sie w tym uczestniczyc..ale glownie chodzi mi o to czy trzeba miec duzo pieniedzy ..czy oni zalatwiaja ci jakies zakwterowanie?! jestem dopiero w 3 klasie liceum wiec naprawde nie wiem jak to wszystko wyglada a wiem ze wyjazd przez ten program to jedyna szansa by studiowac za granica...
z umk do francji jak sie jedzie to sie dostaje 290 euro miesiecznie,wiec to wystarczy na mieszkanie i jakies bilety miesieczne.wiem,ze do włoch sie dostaje 240 euro.Mozna tez sie starac u rektora o zwrócenie pieniedzy za bilet.No a na reszte trzeba miec swoje pieniadze,ja mysle,zeby podjac tam jaks prace,ale jeszcze dokladnie nie wiem. zakwaterownie trzeba sobie samemu zaltwic niestety.
290 euro miesiecznie na pewno nie wystarczy. Zakwaterowanie kosztuje tu duzo (chyba , ze w akademiku, ale nie znam stawek), bilet miesieczny na Paryz ok. 20e a jesli mieszka sie dalej to rzecz jasna cena idzie w gore. Za bilet na trzy strefy trzeba wydac prawie 70e. Jesli do tego dochodzi wyzywienie, plus jakies ksiazki, nie wspominajac juz o jakims wyjsciu to te 290e bedzie w najlepszym wypadku tylko 1/3 budzetu.

« 

Pomoc językowa

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje