co zrobic aby zostac tlumaczem przysieglym?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Zastanawia mnie nastepujaca sprawa. Mianowicie jakie warunki trzeba spelnic, aby zostac tlumaczem przysieglym jezyka francuskiego? Dowiadywalem sie juz w wielu miejscach i za kazdym razem mowili co innego. Ktos stwierdzil, ze tylko po romanistyce lub filologii francuskiej mozna starac sie o tlumacza przysieglego. Wiec pytam jakie warunki musza zostac spelnione, aby mozna zalozyc dzialanosc gospodarcza jako tlumacz. I powiedzcie mi czy w Polsce sa gdzies studia zaoczne filologii francuskiej lub kolegium nauczycielskie? Najlepiej blisko Wałbrzycha (wojewodztwo dolnoslaskie). Z gory dzieki za odpowiedz.


pozdrawiam
2 lata temu filologie romanska mozna bylo studiowac zaocznie w Zielonej Gorze, nie wiem czy nadal to prowadza, gdyz nie bylo wielu chetnych.
Tak trzeba posiadać wyksztalcenie wyższe w zakresie filologii romańskiej.Zaocznie mozna chyba studiować romanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim.Wiem,że na pewno na UMK w Toruniu można studiować eksternistycznie filologię romańską,ale nie wiem jakie trzeba spełnić warunki,żeby się dostać!!!A z tłumaczem przysięgłym to najlepiej wejść na strone internetową ministerstwa sprawiedliwości!!!Pozdrawiam
Wielkie dzieki za odpowiedz.
We Wrocku napewno nie ma filologii zaocznej, bo sprawdzalem. Z tego co wiem to Najblizszej mialbym Poznan, ale pomysle jeszcze nad Toruniem i zobacze jakie warunki trzeba spelniac. Ktos z Was jest moze tlumaczem przysieglym?


pozdro
Hej byłam dzisiaj na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości i tam masz wszystko napisane jakie trzeba spełnić warunki żeby zostać tłumaczem,jest również opisany egzamin na tłumacza!!!Pozdrawiam
Nie, nie trzeba skonczyc filologii romanskiej, polecam strone http://www.tepis.org.pl/ masz tam w dziale "komunikaty" ustawe o zawodzie tlumacza przysieglego i pisza, ze tlumaczem przysieglym moze byc osoba, ktora ukończyła magisterskie studia wyższe na kierunku filologia lub ukończyła magisterskie studia wyższe na innym kierunku i studia podyplomowe w zakresie tłumaczenia, odpowiednie dla danego języka.
Moze sa jakies zmiany w ustawie, ale ta strona raczej jest wiarygodna.
http://www.ms.gov.pl/tl-info/tl-nowi.shtml

Tutaj wszystko wyczytasz:) Pozdrawiam :)
A jesli chodzi o samo nauczanie w szkolach to mozna zaczac od 3 letniej pedagogicznej i dokonczyc magistrem z filologii? Czy konczac kolegium nauczycielskie mozna starac sie rowniez o tlumacza przysieglego czy pierwszenstwo maja filologowie?


z gory dzieki za odpowiedz.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa