matura z francuskiego i studia we francji??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Czy zeby zostac przyjety na uczelnie we Francji trzeba zdawac u nas mature z jezyka francuskiego, czy wystarczy DELF/DALF ??
I czy wystarczy DELF ktoregos stopnia czy musi byz zaliczony egzamin DAlF??
Jesli sie orientujecie to serdecznie prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam
nikt nie wie?:)
Si tu as envie, ecris moi 3840376 pour obtenir la réponse.
Wiemy tylko sie wstydzimy odpowiedziec:):):)
A nie trzeba przypadkiem zdawać jakiejś "wejściówki" we Francji? bo w Hiszpanii podobno poza Maturą zdaje się Selectividad na Uczelni... ;)
Tak naprawde wszystko zalezy od uczelni. Na niektore uczelnie nie ma zadnych egzaminow, tylko nalezy przedlozyc przetlumaczone przysiegle swiedectwo maturalne i zaswiadzczenie o znajomosci jezyka francuskiego (cokolwiek by to bylo-DELF/DALF/zaswiadczenie o ukonczonym kursie/zaswiadczenie od nauczyciela itp... cokolwiek by to bylo, nie jest wcale powiedziane ze bedzie na 100% wymagane). W niektorych uczelniach robia jakies problemy z rozpoznawaniem dyplomow, w innych nic nie potrzeba, w jeszcze innych sa jakies egzaminy z jezyka francuskiego itp. , jednym slowem wszystko zalezy od uczelni).

Radzilabym przemyslec sprawe francuskich uczelni na tyle, zeby wiedziec, na ktora chcialbys sie dostac, a pozniej po prostu bym tam zadzwonla, albo wyszukala potrzebnych informacji na internecie.

Powiem jeszcze, ze nie jest zadnym "wyczynem" dostanie sie na francuska uczelnie, ale trzeba tez pamietac o tym, ze tak czy inaczej znajomosc jezyka trzeba miec, bo inaczej... straszna lipa i wielkie sciemnianie, a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi zeby sie komus pochwalic ze sie studiuje we Francji :)
uczelnie robią wejściówkę na poziomie sporo wyższym niż delf, albo wymagają certyfikatu w rodzaju dalfa. sama matura to za mało
chyba że matura dwujęzyczna :P ona wystarcza
Tylko wydaje mi sie ze nie do konca zrozumielscie mnie.
Ja pytalem czy w przypadku gdy posiadam juz certyfikat DALF musze dodatkowo zdawac mature z języka francuskiego by zostac przyjetym na fracuska uczelnie??
Inaczej mowiac czy majac DALf a nie majac matury z j.fr. spelniam warunki jakie stawiaja szkoly we francji??
Z gory dzieki.
Pozdrawiam
Ty chyba nie zrozumiales. Skoro masz DALFa, to jestes chyba na tyle sprytny zeby zadzwonic na swoja przyszla wybrana uczelnie i sie zapytac czy taki egzamin bedzie mial miejsce. Na forum chociaz bysmy chcieli to ci nie pomozemy, bo jak??? Kazda uczelnia ma swoje prawa.
(A tak swoja droga to mi sie wydaje ze matura z francuskiego nie ma zadnego znaczenia-wystarczy ze widza ze mowisz dobrze i cie przyjmuja)
cóż, jeśli masz już DALF, to zdanie matury z francuskiego będzie dla ciebie pestką.
ale jeśli masz DALF to matura z fracnuskiego nie jest potrzebna
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka