Jakie książki? - UwB

Temat przeniesiony do archwium.
Standardowe teraz pytanie...
Właśnie się zakwalifikowałam i pewnie już zostanę... więc? jakie książki na I rok?
Chodzi Ci o lektury na literature czy pomoce do innych zajec? Jezeli chodzi o literature, to ze sredniowiecza czytalam: rn-La Chanson de Rolandrn-La vie de St Alexisrn-La vie se St Thomas Becketrn-Miracle de Theophilern-Chretien de Troyes:'Erec et Enide'; 'Perceval ou le conte du Graal'; 'Ivain ou le chevalier au lion' - to zawiera sie w 'Les Romans de la table ronde'rn-Tristan et Iseut (w przekładzie Josepha Bedier)rn-Marie de France 'Les Lais'rn-Guillaume de Lorris, Jean de Meung 'Le Roman de la rose'rn+poezjarnRenesans:rn-Francois Rabelais 'Gargantua i Pantagruel' (po polsku!!! ufff:)rn-Margueritte de Navarre 'Heptameron'rn-Robert Garnier 'Les Juives' (albo inny dramat renesansowy do wyboru)rn+poezjarnrnjestem z umcs, tak to u nas wygladalo, nie wiem jak jest na innych uczelniach
cos widze przerwe linijkowa mi zlikwidowalo i wstawilo 'rn' popprawie moze bo to nieczytelne
Chodzi Ci o lektury na literature czy pomoce do innych zajec? Jezeli chodzi o literature, to ze sredniowiecza czytalam: "La Chanson de Rolandrn", "La vie de St Alexis", "La vie se St Thomas Becket", "Miracle de Theophile"; Chretien de Troyes:'Erec et Enide'; 'Perceval ou le conte du Graal'; 'Ivain ou le chevalier au lion' - to zawiera sie w 'Les Romans de la table ronde'; "Tristan et Iseut" (w przekładzie Josepha Bedier; Marie de France 'Les Lais'; Guillaume de Lorris, Jean de Meung 'Le Roman de la rose'+poezja; RENESANS: Francois Rabelais 'Gargantua i Pantagruel' (po polsku!!! ufff:); Margueritte de Navarre 'Heptameron'; Robert Garnier 'Les Juives' (albo inny dramat renesansowy do wyboru)+poezja. Jestem z umcs, tak to u nas wygladalo, nie wiem jak jest na innych uczelniach
Chodzi o jakiekolwiek informacje - dla orientacji ogólnej ;) Dzięki bardzo :D

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa