f. portugalska UJ

Temat przeniesiony do archwium.
prosze o jakies info na temat tej fililogii... wszystkie istotne informacje mile widziane
pozdrawiam
czy ktos się jeszcze dostał na ten kierunek??? :)
witam,ja się dostałam,,,, odezwij się!;p;p 3713279
Hmm, tak zastanawiam się co by tu napisać, żeby mnie nie wyrzucili ze studiów jak mnie tu zidentyfikują :P W każdym razie na części zajęć z TP z nativem (zajęcia z języka) będziecie uczyć się z książki "Portugues sem fronteiras", czyli przygody Steve'a w Portugalii :) Absolutnym hitem jest jednak kurs portugalskiego na kasetach z lat bodajże 80, które będziecie oglądać co tydzień. Gramatyka opisowa - część praktyczną mieliśmy oddzielnie, wykłady z iberystami. Największą atrakcją są jednak pasjonujące wykłady z literatury portugalskiej, która wielu światłych dzieł nie obejmuje, dlatego omawiamy jest każdy najmniejszy wierszyk :) łacina - zależy na kogo się trafi, mój rok niestety miał pecha :P:P pozdrawiam i miłego studiowania życzę :)
Wykłady z GO z iberystami? Czy te języki są aż tak podobne?
Są, podobne, ale nie aż tak. Razem z iberystami mieliśmy wykłady z fonologii, czyli sama teoria, i prowadzone były po polsku, a ćwiczenia, na których uczyliśmy się o fonetyce danego języka, transkrypcja fonetyczna itd. mieliśmy oddzielnie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa