Gdzie na studia???

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, możecie mi polecić jakies studia boo nie wim gdzie sie wybrac nie mam zielonego pojęcia oczywiście chodzi o francuski, jestem w 3 kl. LO i mam zamiar zdawać mature z francuskiego polskiego geografi - rozszerzoną i angol - podst. czy to wystarczy???
A czy trzeba zdawac polski rozszerzony na studia językowe fr. ???
Czy trudno się dostać np na UJ i inne uczelnie.
Dzieki wszystkim za odp.
aa i zapomniałam dodac czy są egzaminy wstępne jesli tak to jak one mniej więcej wyglądają??
hej
Nie ma egzaminów wstępnych, liczy się tylko matura z francuskiego (na śląsku) i na niektórych uczelniach również z polskiego. Na UJ raczej trudno się dostać, na UŚ na pewno dużo łatwiej. Życze powodzenia
hej:) jesli chodzi o poziomy matury to roznie bywa:) wszystko zalezy od uczelni:) ja np zdawalam francuski podstawowy, dlatego tez wybralam polski rozszerzony zeby podciagnac sobie punkty:) bo wiadomo, ze z poziomem rozszerzonym ma sie duzo wieksze szanse:) z tego co sie orientuje na pedagogiczna w Krakowie i KUL, biora pod uwage poziom podstawowy i rozszerzony, na UMCS i UŚ biorą tylko rozszerzony a na PWSZ w Tarnowie tylko podstawowy francuski... ja bez większych problemów dostałam sie na KUL. pozdrawiam :)
a czy ktos studiuje na Uniwersytecie Warszawskim? co sadzicie o nim, może nawet sie nie ucząc na nim?

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie