filologia romańska w gdańsku na UG

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, mam do Was prośbę. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć, jak to jest z filologią romańską na UG? Tzn. jaką maturę bardziej ''opłaca się'' zdać, by się tam dostać, roz. czy pod.?, jaki jest tam poziom nauczania, z jaką wiedzą się wychodzi po tych studiach i co robi się w trakcie zajęć? Czy jeżeli chcę zostać tłumaczem, to nie bardziej opłaca mi się iść na lingwistykę, ale wtedy gdzie? (bo w Gdańsku jej nie ma). Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
warunki rekruatcji: http://www.ug.edu.pl/pl/info_dla_kand/kierunki/?tpl=/wfh/romanska#1stopien

(wystarczyło wpisać w google...!)

co do poziomu studiów - po mieście chodzą plotki, że kiepski i że już lepiej zrobić licencjat w kolegium języków obcych, a później magisterskie uzupełniające gdzie indziej. ale to w końcu tylko plotki ;)

na pozostałe tematy się nie wypowiadam, bo nie mam o nich zielonego pojęcia.
no właśnie, a czy ktoś się orientuje co do poziomu studiów?
Jeśli chcesz się nauczyć dobrze języka to lepsze w Gdańsku jest Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych.
A czy orientuje sie ktos ile miala pkt osoba ostatnia na liscie? na 100 mozliwych ile miala ona? Oraz ile osob przyjmuja na ten kierunek na UG?
Czesc,
przyjmuja 50osob na 1 rok, w tym roku byla dodatkowa rekrutacja, trzeba bylo miec minimum o ile sie nie myle 27pkt, wiec bardzo malo.Z podstawowa tez przyjeli.
27pkt? Przeciez to wystarczy ze tak powiem zglosic sie i Cie przyjmuja. Nie ma w ogole chetnych? 27pkt?! przeciez to jest informacja roku. Chce tam studiowac i kocham jezyk francuski a niestety za pozno zaczalem sie jego uczyc i tylko na podstawowa sie kusze...ale 27pkt...
a pkt mnozy sie razy te 0.2 0.5 itd z uzyskanych procentow na maturze czy pkt? czyli np 50 na 70 z polskiego to 10pkt?
Chcialam skladac w tym roku papiery do Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych na UG, ale podobno juz nie bedzie naboru na nowy rok. Czy ktos moze dokladnie sie orientuje?
no znowu nie jest tak tragicznie :P wszystko zalezy od Ciebie np jezykoznawstwo, czy historia literatury jest naprawde na poziomie, i czesto wrecz przerasta studentow :P sa rzeczy mniej ciekawe, wiadomo ,zreszt tak jest wszedzie , duzo osob nie wyrabia i rezygnuje tak ,ze na 3 roku ( z obszernej liczby), 54 zostaje 18 osob :P ; wiadomo to nie poznan :))(pozdrawiam studentow z tego pieknego miasta) :*,ale uwierz mi sa uczelnie 100 razy gorsze, kolegium faktycznie stopniowo zamykaja (tutaj taka mala informacja ,ze na 2roku kolegium masz praktyki ,z dwoch jezykow-kombinacje sa rozne, w tym sie juz niestety nie orientuje)

pozdrawiam :))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia