UJ romanistyka, rekrutacja.

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 75
poprzednia |
ktoś wie ile było w poprzednich latach osób chętnych na miejsce??
szukałam na forum takich informacji,ale nie mogłam się doszukać...

z góry dziekuję za informacje.
Znalazłam coś takiego :
http://www.uczelnie.pl/nu.asp?p=2072,2007,33

Ranking kierunków nabór 2007, uczelnie państwowe, studia dzienne

Najpopularniejsze kierunki: w Polsce / na wybranych uczelniach
l.k/m - liczba kandydatów na miejsce l.k/m kierunek nazwa uczelni

7,2 Filologia romańska - profil hiszpański Uniwersytet Wrocławski
4,8 Filologia romańska Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
4,0 Filologia romańska Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej
2,2 Filologia romańska Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
2,1 Filologia (specjalność filologia romańska) Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
2,1 Filologia romańska - profil francuski Uniwersytet Wrocławski
1,6 Filologia romańska Uniwersytet Jagielloński
1,3 Filologia romańska-czeska Uniwersytet Opolski
1,3 Filologia, specjalność: filologia romańska Uniwersytet Łódzki
1,2 Filologia, specjalność Filologia romańska Uniwersytet Gdański
1,1 Filologia romańska Uniwersytet Zielonogórski

Ranking kierunków nabór 2006, uczelnie państwowe, studia dzienne

Najpopularniejsze kierunki: w Polsce / na wybranych uczelniach
l.k/m - liczba kandydatów na miejsce l.k/m kierunek nazwa uczelni

10,0 Filologia romańska Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej
5,1 Filologia romańska Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
4,4 Filologia romańska Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
1,7 Filologia, specjalność: filologia romańska Uniwersytet Łódzki
0,9 Filologia, specjalność Filologia romańska Uniwersytet Gdański

Ranking kierunków nabór 2005, uczelnie państwowe, studia dzienne

Najpopularniejsze kierunki: w Polsce / na wybranych uczelniach
l.k/m - liczba kandydatów na miejsce l.k/m kierunek nazwa uczelni

6,2 Filologia romańska Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej
5,1 Filologia romańska Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
2,6 Filologia romańska Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
0,9 Filologia, specjalność Filologia romańska Uniwersytet Gdański

Pozdrawiam
Oleszka
szkoda ze do gdanska mam 400 km ponad:_)))))))))))))))))))))
Nie wiem, ile osób na miejsce, ale z tego co się orientuję, to pierwszy próg w tamtym roku wynosił po 91 % z polskiego i obcego, a ostateczny po 86 %.
W zeszłym roku dostałam się z maturą fr. dwujęzyczną na 76% i polskim rozszerzonym na 84 % Więc aż tak trudno nie było ;)

Ostatecznie nie poszłam wtedy na ten kierunek ale mam nadzieję, że w tym roku też mi się poszczęści.

Toteż powodzenia wszystkim kandydatom :D
lista konczyla sie na 176/200pkt
czyli można sobie pomarzyć jednym słowem...:)
właśnie, tylko nie rozumiem jednej rzeczy.
bo tutaj Oleszka wcześniej podała informacje na temat naboru na UJ z 2007r. "1,6 Filologia romańska Uniwersytet Jagielloński".
Więc skoro 1,6 osób na miejsce, to skąd się wziął próg ponad 85procent??!
Czy na Jagielloński Uniwersytet nie składają już podań "zwykli" ludzie?!:)
Pozdrawiam.:)
składjąją i ja jestem jednym z nich ale coś czarno to widzę....
mam pytanie dotyczące własnie rekrutacji

Czy jako absolwentka liceum dwujęzycznego bede miała większą ilośc punktów na uj ? czytałam na ich stronie, że moge miec 100% z podst matury lub jakieś mnożenie mojego wyniku razy 4/3 al4e nie za bardzo rozumiem o co im chodzi. Czy te mnożenie ra 4/3 dotyczy wszystkich czy tylko tych którzy uzyskali wynik wiekszy niz 75%?

I jak jest w tym roku, czy znowu wszyscy którzy chca iść na jezyki romańskie (hiszp, franc i włoski) beda wrzucani do jednego worka, bo to mie przeraża. marzy mi sie kontynuować nauke francuskiego, ale boje sie, że moge nie miec szans skoro na hiszp tak bardzo popularny moga iśc najlepsi uczniowie i przez to moge sie nie dostać na swój ulubiony jezyk...
i jeszcze takie pytanie ? czy naprawde jest rzeczywiście cięzko studiowac romanistyke na UJ, słyszałam że na AP to luz w porównaniu do UJ
lista przyjetych na romanistyke konczyla sie na 172/200pkt juz przy ktoryms temacie podawalam liste przyjetych gdzie wymienieni byli wszyscy skladajacy nawet ci majacy 40/200pkt
nie wiem jaki jest Twoj poziom - grupa najbardziej zaawansowana (ci po liceach dwujezycznych, olimpiadach, wyjazdach za granice itp) ma lajtowo :) reszta biadoli ale chyba najwieksze problemy maja ci ktorzy mieli francuski np 2 lata w liceum bo ani nie sa zaawansowani ani poczatkujacy, sa najliczniejsza i najmniej jedolita pod wzgledem poziomu grupa, poczatkujacy maja ciezko ale od poczatku ucza sie dobrych nawykow wiec nie sa az tak zdolowani, jutro piszemy egzamin z francuskiego i zobaczymy ile z nas przetrwa na studiach
Z zaslyszanych przeze mnie opinii wynika ze na uj jest ciezej i jest wieksza renoma; poza tym sa inne przedmioty. Jak cos sluze pomoca

I rok romanistyki
aha odnosnie jezyka
wybierasz 1 opcje - jezyk ktory chcesz i 2 -w razie czego czyli np chcesz byc na iberystyce a dopuszczasz mysl ze jesli sie nie dostaniesz bedziesz na romanistyce
miejsca sa przyznawane wg wyboru i liczby punktow
właśnie jestem po liceum dwujęzycznym i bardzo mi zalezy na kontynuacji nauki francuskiego... i tak sie zastanawiam czy ludzie po takim liceum maja wieksze szanse żeby sie dostac... bo chyba nam z tą maturą licza jakoś wiecej punktów
na UWR punkty z matury dwujezycznej przeliczaja przez wspolczynnik 4/3
=)
hej!:)
Czyli z tego wynika, że jeśli chciałabym studiować romanistykę lub iberystykę albo filologię portugalską to wystarczy, że złożę dokumenty np. na iberystykę i zaznaczę dodatkowo romanistykę i portugalski jako kierunki zapasowe?? Nie muszę składać osobno papierów na każdy kierunek i płacić opłaty rekrutacyjnej?
Dzięki z góry za odpowiedź!:)
ahhh a najwazniejsze

Czy w tym roku znowu wszyscy romaniści (hiszp, franc i włoski) będą "wrzucani do jednego worka" tak jak to było w zeszłym roku ?
bo jeśli tak to na 1msc widzialam, ze przypada aż 9 osób co mnie przeraża i w tym momencie nie wiem czy mi nawet dwujęzyczna matura coś pomoże...
Spokojnie, bez paniki:) Jeśli masz mature dwujęzyczną i się boisz to co mają powiedzieć ludzie ze zwykłą matura?? Na pewno to wymyślą tak, żeby było oki. Nie ma co się nakręcać - poczekamy, zobaczymy. Chociaż muszę przyznać, że sama jestem ciekawa jak to wszystko wygląda. Nie wiem czy zakładać 3 osobne konta ERK na każdą filologię z osobna czy wystarczy jedno. Uważam, że jeśli chodzi o system informacyjny to się nie popisali... Powinni jasno określić reguły co i jak.
ERK na uj nie podoba mi sie wcale. nie moge tam znaleźć żadnych informacji, no chyba, że źle szukam...ciekawi mnie np jaki jest przelicznik ocen na punkty...

I ciekawa jestem ile jest już osób zapisanych na francuski. Na AP przynajmniej jest licznik tych co sie zapisali na ten sam kierunek
Zgadzam się z Tobą w 100% :) Uważam, że system informacyjny jest do bani:/ Nikt nic nie wie, napiszą kilka zdań i łaskę robią:( Czy te wszystkie dokumenty, tzn. świadectwo maturalne, dowód wpłaty itp. mamy zanosić tam do sekretariatu? Czy dopiero jak sie dostanie na studia? Kurcze, zobaczymy:) Rejestracja jest od 24-ego. Może wtedy będziemy wiedzieć coś wiecej:) Jeśli ktoś będzie mieć jakieś informacje to prosimy o podzielenie sie z nami:)
teoretycznie mozesz zlozyc np na romanistyke a zapasowo na iberystyke nie placac dwa razy ale jesli dobrze pamietam w formularzu to wybiera sie tylko jedna zapasowa opcje, najprawdopodobniej wszyscy znow beda w jednej puli, a jak z matura dwujezyczna to nie wiem bo nikogo takiego nie bylo u nas w tym roku
aha dokumenty oryginalne zanosi sie po ogloszeniu listy, wraz z wydrukowanym forumlarzem erk trzeba bylo wyslac kop;ie swiadectwa maturalnego
Dzieki za info!!:) Doczytalam ze trzeba przeslac jednak dokumenty;) Mam nadzieje ze mozna je osobiscie zaniesc bo jestem akurat w Kraku na miejscu:) Mam pomysl - moze jesli jest tutaj ktos zainteresowany romanistyka a mieszka w Krakowie to moze sie umowimy i pojdziemy razem do tego Letniego Biura Rekrutacji?? Moze tam cos nam przybliza??
Z tego co poczytalam to w sumie sie nie oplaca dawac zapasowego kierunku po romanistyce, bo na romanistyke jest najnizszy prog przyjecia. Wiec jak wybiore romanistyke na 1 miejscu i sie tam nie dostane, to z iberystyki albo italianistyki tym bardziej nic mi nie wyjdzie. Przynajmniej takie sa moje przemyslenia:P
przemyslenia sluszne, obawiam sie ze jednak trzeba przeslac te dokumenty (tak robilam mimo ze jestem z krk) a w letnim biurze rekrutacji nic sie raczej nie dowiesz bo zdaje sie ze jest ono przygtowane pod katem kierunkow scislych jak np medycyna; zawsze mozesz dzwonic do sekretariatu - ale na prawde to jest proste
Dzieki za info:) Chyba rzeczywiscie masz racje - zdam sie na odrobine mojej inteligencji i postaram sie to jakos samodzielnie zalatwic:)Moze mi sie uda:P
Słuchajcie czyli jak to jest?Bo ja już sie pogubiłam:)Do kiedy mam wysłac kopie świadectwa dojrzałości?Dopóki nie mam wyników z matury nie mogę jeszcze wybrać kierunku na koncie internetowym a co za tym idzie ni dostałam numeru konta.Dowód wpłaty i świadectwo mam zanieść razem? Można wysłać pocztą ?
ja jestem z Krk i chyab dzisiaj sie wybiore na ten namiot na uj, czy jak to sie nazywa.
szczerze mówiąc nic nie rozumiem z tej rekrutacji na uj. Juz teraz czuje, iż własnie chociazby ze względu na taka rejestracje wolałabym studiować na ap gdzie przynajmniej wszystko jest wyjasnione
Jesli sie wybierzesz i czegos sie dowiesz, to napisz:) Wszyscy bedziemy wdzeczni! Sama mam lekki metlik w glowie:/ Trzeba przyznac ze informacja jest do bani:/
Ten kierunek był zawsze moim marzeniem i gdybym się na niego dostała zrezygnowałabym pewnie nawet z lingwistyki...
ale że raczej zjebałam polski to nawet tu nie składam ;/
Jak zdarzy się cud i zobaczę chociaż te 70 % z polskiego to może złożę, ale już po wynikach
a czy ktoś może wie, czy jeśli już się na ten nieszczęsny UJ dostanę, to muszę oryginały papierów dostarczyć osobiście? tzn. wiem, że można wystawić komuś pełnomocnictwo, ale czy nie można tego przesłać pocztą np....? do Krakowa będę miała wtedy jakieś 1500 km, a moja rodzina 500 i mówią, że nie pojadą specjalnie :/
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 75
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie