czy romanistyka to..?

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem ,ze będzie to głupie pytanie i to bardzo , ale ostatnio pewna osoba się ze mną kłóciła, więc wolę się upewnić (bo mogę nie mieć racji akurat).
Czy filologia francuska i romańska to te same kierunki czy raczej nie?Czym się różnią i gdzie można pracować będąc romanistą/ką?Bo mnie się wydawało do niedawna ,że romanistyka to coś innego ,ale teraz już mi się wszystko pomieszało.Wiem , naprawdę ,że to najgłupsze pytanie na tym forum ..Wybaczcie, jestem tego świadoma.
Romanistyka - nauka o językach i literaturze romańskiej, obejmuje całokształt wiedzy na temat języka francuskiego oraz naukę tego języka w szkołach czy na uniwersytecie.


Filologia romańska - program studiów obejmuje praktyczną naukę języka francuskiego, gramatykę opisową, literaturę i wiadomości o Francji, lektorat drugiego języka romańskiego, wstęp do nauki o języku francuskim, wstęp do nauki o literaturze, elementy łaciny i wiedzy o kulturze antyku, kurs komputerowy i wychowanie fizyczne. Absolwenci są przygotowani do nauczania języka francuskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Znajdują również zatrudnienie w prywatnych szkołach językowych, wydawnictwach, redakcjach gazet, a także w firmach handlowych i spółkach zagranicznych.

Wychodzi na to że to jest to samo ?
no chyba, że się myle ....
jedno i to samo ... :| google.pl ciezko?
jeden czort :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa