LINGWISTYKA STOSOWANA PRZEZ MISH NA UW:)

Temat przeniesiony do archwium.
SALUT A TOUS:))
czy możliwe jest studiowanie poprzez MISH na UW lingwistyki stosowanej(ang+franc) i np stosuków międzynarodowych??? Podobno można wybrać filologię angielską i francuską ale przecież w podstawie programowej tych kierunków są trochę inne zajęcia niż na ILS....Na stronie MISH ILS jest w procesie integrowania Czy to oznacza że nie zalicza się do minimum programowego???
Kto startuję na MISH z podobną kombinacją w tym roku???
Pozdrawiam;)będę wdzięczna za każdą odp
ja tez zapisałam się juz na tsronie uW na MISH....bo tak po cichu licze, ze łatwiej sie tam dostane niz na lingwistyke,bo mam olimpiade z polskiego, czyli 450 pkt na wstepie. Ponoc mozna mieć program lingiwtsyki na MISHu , ale przyznam, ze szczegołów nie znam, bo dosc niedawno zdecydowalam się zdawac tez na MISH.
dziś dzwoniłam no i katastrofa!!! bo oni jednak nie umożliwiają kombinacji lingwistyki stosowanej tylko załóżmy fiologii romańskiej i angielskiej A poruwnójąc zajęcia na lingwie i tych dwóch filologiach to naprawdę sa duże różnice.........(np na ligwistyce jest mniej zajęć z historii)
Wybrałaś już może tematy na rozmowę kwalifikacyjną???ja zastanawiam się na literaturą obcą i historią sztuki...
Pozdrawiam:)))
Hej, ja też startuję na MISH i bardzo podobnie jak ty myśle o tematach z historii sztuki i literatury obcej, z tym, że nie zbyt udaje mi się skompletować szerszą bibliografię do tych tematów. Myślałam, też nad czymś z filozofii, zaczęłam czytać, ale nie mogę się na tym skupić - wakacje chyba nie sprzyjają filozofowaniu ;) a tym masz już jakiś konkretny zarys tematów itp.?

pozdrawiam :)
hey:)))
ja myślę o Zoli i o Lucianie Freudzie po prostu a ty masz już konktretne tematy???
Jaką planujesz kombinaję kierunków? bo już kompletnie nie wiem podobno aby zostać tłumaczem symultanicznym co mnie interesuje najbardziej lepiej wybrać tą całą lingwistykę która do MISH-u się nie zalicza
ale bibliografię chyba podajemy wraz ze wszystkimi dokumentami w połowie lipca a narazie to tylko dwa tematy przesyłąmy(mogą być z tej samej dziedziny) do 27.06
Pozdrawiam serdecznie;)
Zola i Freud - ciekawe :) Ja zamierzam skupić sie na tzw.poetach wyklętych Verlaine, Rimbaud, a głównie Baudelaire i jego twórczość, a drugi temat jeszcze blizej nie sprecyzowany to coś typu - cele sztuki albo Wielka Teoria Piękna. Co do kierunków to chcę połączyć historię sztuki, romanistykę i animację kultury :) A z tego co wiem, bibliografię wysyłamy razem z tematami. Troche mi się nie pododba to, że o tym, który temat komisja wybrała do rozmowy, dowiadujemy sie dopiero po wejściu do sali, ale cóż..
Pozdrawiam :)
ja chciałabym rozmawiac o kokmunikacji międzykulturowej....tylko to tak szerokie pojecie, ze zastanawiam się jakby tu podzielić to na dwa.... mozliwe , ze podziele to na komunikacje niewerbalną oraz róznice językowe. Mam nadzieję, ze moga być takie tematy:D
aaa ....wiecie moze jak ta rozmowa wygląda? Czy chodzi o to, ze my mamy sie tam naprodukować,aby zaprezentowac nasze jakze szerokie zainteresowania humanistyczne:), czy komisja zadaje jakies szczegółowe pytania z danej dziedziny, bibliografii itp......co w moim przypadku komplikowałoby sprawę...poniewaz ja w mojej rozmowie chciałabym przy okazji wyrazic kilka swoich własnych "wniosków" itp:)
porównując
hey!;) Myślę że poprez rozmowę komisja ma zamiar poznać nasze poglądy i zainteresowania więc taka własna interpretacja jest mile widziana. O bibliografię mogą zachaczyć ale to twoja osobista opinia i analiza problemu jest chyba dla nich najważniejsza.
Mam nadzieję że jakoś się z tymi swoimi tematami uporam bo czasu coraz mniej.....:)
Pozdrawiam i życzę owocnych przygotowań :)))
O bibliografię mogą zahaczyć-poprawka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia