Studia kończone we Francji.

Temat przeniesiony do archwium.
Ja mam takie pytanie (czysto teoretyczne) czy jeśli czacełabym studia na kierunku X i po 4 latach przeniosła się do uczelni we Francji na 5 rok, to czy dosteje dyplom magistra francuskeigo czy jednak polskiego? Hihi wiem troszeczke skomplikowane:)
PS 5 lat do obywatelstwa Francuskiego liczone jest od momentu zameldowania się we Francji, czy jakoś inaczej?:D
jezeli chcesz zaczac studia we Francji, to najpierw musisz przejsc przez sito rekrutacyjne - na pierwszy ogien tzw validation d`acquis. ale zanim do tego dojdzie, to musisz sie zdecydowac, na jaki poziom studiow chcesz pojsc - albo zaczynac od zera, albo kontynuacja studiow czyli licence 3 lub master 1 lub najwyzszy master2. potem oni sprawdzaja, czy twoje kompetencje sa na odpowiednim poziomie (validation d`acquis), a jesli odp jest pozytywna, to zapraszaja cie na rozmowe kwalif. dostajesz wtedy dyplom francuski. ale nie mozna po 4 latach kontynuowac studiow, wydaje mi sie ze w Polsce zostajesz bez dyplomu.
acha, czyli nie jest tak jak w Polsce z przeniasieniami, bo na uczelniach sa te punkty ECTS wiec TEORETYCZNIE roznice programowe sie niweluja... no wlasnie czy w ramach tej kontynuacja moge zaczac obojetnie od ktorego semestru?? Dzieki za odp, pozdrawiam:)
wiesz, kazda instytucja podchodzi do tego indywidualnie. wiec jesli moge cos podpowiedziec, to skontaktuj sie z biurem ds. studentow zagranicznych wydzialu, na ktory planujesz sie dostac. oni wyjasnia Ci dokladnie co i jak. voila
p.s. moze najlepszy bylby dla ciebie roczny Erasmus?
dzieki, narazie czekam na wyiki maturu, wiec te pytania sa czysto teoretyczne:) pomysl z erazmusem jest godny przemyslenia, tylko, czy bedzie to gdzies odnotowane ze rok spedzilam na francuskiej uczelni? Powiem szczerze, szukam najlepszej obcji by po studiach, (lub w trakcie) rozpoczac zycie (na stale) we Francji...i zastanawiam se co bedzie dla mnie najlepsze:)
To wszystko jeszcze przed Toba :) Jezeli chcialabys zostac na stale we Francji, to moze po licencjacie wyjedziesz na kontynuacje studiow do Francji? Masz mnostwo mozliwosci! :)
Temat przeniesiony do archwium.