Studia Paryż raz jeszcze

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, że takich tematów jest multum, ale jakoś nie moge znaleźć satysfakcjonujących mnie odpowiedzi, więc licze na pomoc. KToś kto studiuje w Paryżu prosze o informacje ile trzeba mieć około procent z naszej rozszerzonej matury żeby sie dostać na uczelnie i w jaki sposób oni to w ogóle biorą pod uwagę? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź =)
A ile trzeba teraz mieć procent z matury, zeby ja zdać? Pewnie jakieś 30%?

To tyle Ci wystarczy, zeby się dostać na francuską uczelnię, łącznie z paryskimi.

Wynika to z tego, ze na 1 rok studiów we FR przyjmują WSZYSTKICH. Oczywiście najbardziej popularne uczelnie pewnie mają jakieś limity przyjęć, ale skoro na 1 roku studiów moze być i 1000 osób na roku, to niełatwo taki limit przekroczyć.

Ewentualnie przyjęcia moga być ograniczane dla Francuzów jeśli chodzi o typ matury, jaką zdawali i rodzaj studiów, które chcą podjąć. Niemniej jednak w większości przypadków przyjmują wszystkich, a po pierwszej sesji i po pierwszym roku dopiero robią cięcia, więc z wrześniowego 1000 na 1 roku moze i zostac 200 osób na 2 roku. I co roku ta liczba się zmniejsza.

Wszystko zalezy na jakie studia chcesz iść, najcięższy 1 rok jest na studiach medycznych, bo liczba osób, które zostają po 1-szym roku jest malutka w porównaniu z liczbą osób przyjętych na studia.

Maturę zdaną składasz u tłumacza przysięgłego i potem wraz z milionem innych dokumentów składasz w dossier na francuskiej uczelni. Uwazaj na terminy oddania dossier, bo są one dość wcześnie.
Dzięki wielkie za odpowiedź=) ja wybieram się na filologie francuską żeby podszkolić język i potem chce sie przenieść na inny kierunek. Mam nadzieję, że sie uda.

 »

Pomoc językowa