Rekrutacja na UWr - filologia francuska

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Chciałbym zapytać się o postępowanie rekrutacyjne na filologię
francuską: zdałem maturę w latach 90-tych i nie miałem na maturze egzaminu
pisemnego z j. nowożytnego; był tylko egzamin ustny - w moim przypadku z j.
niemieckiego, który zdałem na ocenę celującą. Egzamin pisemny z j.
polskiego zdałem na ocenę dobrą. Moje pytanie brzmi: czy mam szansę w postępowaniu kwalifikacyjnym na filologię francuską dla osób, które na
maturze zdawały inny język nowożytny i które chcą studiować j.
francuski od podstaw? Obliczyłem, że mam 43 punkty. Będę wdzięczny za
odpowiedź.
Po pierwsze, to jeżeli nie miałeś pisemnego z innego j. nowożytnego, to nie możesz mieć w tej "rubryce" 0 pkt.
Po drugie, to zawsze jest tworzony pewien limit na osoby, które chcą się dostać ze starą maturą. Ale skoro miałeś 6-tkę i 4-rkę, to chyba nie powinieś mieć problemów...
A po trzecie, to czy osoba z maturą z lat 90' jest pewna, że chce następne (przynajmniej) trzy lata spędzić w towarzystwie 19-latków:P ?
dobry sposob na odmlodzenie sie :)

ja bym byl jak najbardziej za ;)
Nie miałem egzaminu pisemnego z języka nowożytnego, a takie są premiowane, więc będę chyba miał stratę do osób, ktore zdawały taki egzamin... Język obcy nie był wymagany na pisemnym, jak to jest dzisiaj.

Myślę, że 19-latkowe nie muszą być tacy straszni. :-) Najwyżej patrząc na mnie pomyślą o upływającym czasie i że warto traktować życie poważnie, bo jest tylko jedno. :-)
43 punkty to strasznie malo....ja mialem 146 i bylem dopeiro na 70 miejscu w tamtym roku. Jestes pewien ze majac kolo 30 lat teraz chcesz studiowac dziennie. MOglbybyc problem polaczenia studiow i jakiejs pracy zawodowej bo nie zawsze plan da ise ulozyc idealnie nawet jak dostaniesz indywidualny tok studiów
43 punkty ze starej matury; one są jakoś przeliczane na punkty z nowej. A francuski od podstaw zaocznie to chyba nawet nie ma możliwości studiować?
http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8&Itemid=24&uczelniaId=439

O ile wiem, to na UWr jest, filologia romańska zaocznie, a w zasadzie nie zaocznie, a wieczorowo jest tylko na studiach II stopnia.
A jesteś pewien, że to akurat tak na stówę musi być francuski i jeśli zaocznie to czy to musi być Wrocław? ;)
O ile wiem, na Uniwersytecie Łódzkim był w tamtym roku (więc i pewnie w tym roku jest) taki kierunek: Filologia romańska z j. angielskim, ale to trzeba było mieć maturę R z j. angielskiego, a francuski nauczany jest od podstaw. :-)
to co to za filologia francuska jesli ucza francuskiego od podstaw a wymagaja angielskiego...
no niby po licencjacie z tego kierunku łączonego ma się mieć C1 z francuskiego :P :) Nie wiem, ja w Polsce studiować nie będę. Pozdrawiam :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Matura

 »

Ogłoszenia