NKJO Sosnowiec

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 60
poprzednia |
Witajcie tegoroczni maturzysci wybierający się do II NKJO w Sosnowcu !!! :) wybiera sie ktoś na podstawowy francuski? jakie macie wyniki z matur? Pozdrawiam :) :) :)
Hej :) Wybieram się na franc z angielskim, bardzo mi na tym zależy. Z maturki ustnej 100% a z pisemnej podstawy 94 %.Mam jakieś szanse? Pozdrawiam :)
Hej:) Czy się dostaniesz? jestem tego pewna:) ja wybieram się na podstawowy franc...pisze tam coś o angielskim, ale mam cichą nadzieję, ze bedzie on na niskim poziomie,a może będzie nieobowiązkowy :>? Miałam 80% z ustnego, a 82% z pisemnego...Nie wiem czy się dostanę, ale to moje marzenie, właściwie jestem samoukiem....chce spróbować, mam nadzieję, że się uda:)
O, no właśnie, moze ktoś z was wie jak mają wyglądać zajęcia z angielskiego na specjalnosci francuski od podstaw? czy ten angielski będzie trwał przez cały czas trwania nauki?
Ja w sumie się zastanawiam nad Sosnowcem. Z pisemnej miałam 82% (porażka, na słuchaniu straciłam 9 punktów i do teraz nie wiem, jak to zrobiłam, eh..), z ustnej miałam 95%.. Ciekawe, czy gdzieś mnie w ogóle przyjmą.. Chociaż widziałam, że średni wynik matury podstawowej z francuskiego to 61%.
O, ja również miałam 82%....no i co robisz z tym wynikiem, podstawy czy zwykły francuski? ja się właśńie zastanawiam...
Hejo dziewczyny:-)
Do Sosnowca do NKJO,z cała pewnoscia sie kazda dostanie;-) nie martwcie się:-)!!! To peeewne;-) Chyba ,że ktoras startuje na Usia,tam bedzie gorzej...ale kto wie...

Hmm... a czemu żadna z Was nie chce iśc do Kolegium w gliwic?! Moim zd. ta szkoła jest o wiele lepsza poziomem-kadra...i nie tylko..niz ten Sosnowiec,ktory kazdy wielbi..nie mam pojecia dlaczego... ;-)
Gliwice gora!!
A plus !
Hejo dziewczyny:-)
Do Sosnowca do NKJO,z cała pewnoscia sie kazda dostanie;-) nie martwcie się:-)!!! To peeewne;-) Chyba ,że ktoras startuje na Usia,tam bedzie gorzej...ale kto wie...

Hmm... a czemu żadna z Was nie chce iśc do Kolegium w gliwicach?! Moim zd. ta szkoła jest o wiele lepsza poziomem-kadra...i nie tylko..niz ten Sosnowiec,ktory kazdy wielbi..nie mam pojecia dlaczego... ;-)
Gliwice gora!!
A plus !
Hm, w przypadku mojej osoby odpowiedź jest prosta.... Sosnoawiec mam pod noskiem :) do Gliwic dzięki cudownym połączeniom miałabym ok 1,20 h drogi dojazdu, niebardzo mi się to uśmiecha. Martwi mnie tylko ten angielski...Pozdrawiam :)
Hejo :) Słyszałam, że nagola na podst franc jest 8 godziny tygodniu ale da się przeżyć w końcu wiodącym językiem jest francuski :) Też myślałam nad Gliwicami, ale podobnie jak koleżanka wybieram Sosnowiec ze względu na dojazd - tam mam bezposredni autobus a do Gliwic miałabym ponad godzinę drogi każdego dnia;/
Mam nadzieję, że wszystkie spotkamy się 1 października w NKJO :P
Hej:) Ja też chciałabym składać na NKJO, ale zastanawiam się czy jest jakaś elektroniczna rejestracja czy wysyła się tylko podanie;> Może wiecie coś na ten temat?;> bo ja nic nie znalazłam;/
Podanie byłam składać osobiście w sekretariacie kolegium, potrzebne są 4 zdjęcia, świadectwo dojrzałości, podanie i zaświadczenie lekarskie - to wszystko trzeba złożyć w białej teczce, na której mają znaleźć się dane osobowe kandydata numer kolegium i specjalność którą wybiera. Tyle wiem :)
Wielkie dzięki:)Na szczęście do 31.08 jest jeszcze trochę czasu:)
Ja wybrałam normalny j. francuski, bo podstawę każdy mi odradzał..
A można wiedzieć dlaczego odradzał?:)
Odradzali, bo stwierdzili, że po co znowu zaczynać od początku, skoro uczyłam się tego języka od pierwszej klasy liceum.. :p
Ale szkoda, że ogłoszenie wyników jest tak późno.. Zastanawiam się, czy w tak krótkim czasie (od września do października) da się tam znaleźć jakieś mieszkanko.. eh
Hm, z (prawie) własnego doświadczenia wiem, że miesiąc to całkiem sporo na znalezienie mieszkania w Sosnowcu i okolicach:) Myślę, że jeśli się postarsz- napewno się uda! :) PS ja również wybrałam zwykły francuski :) właśnie stałyśmy się dla siebie konkurencją hihi :) Pozdrawiam
Hehe, ja mam właśnie problem, bo mieszkam w województwie kujawsko-pomorskim w miasteczku niedaleko Brodnicy czy Włocławka.. I boję się, że jak mnie przyjmą, to nie znajdę mieszkania i po studiach..
No fakt, jesteśmy teraz konkurencją. ^^ A ile miałaś z pisemnej i ustnej? ;>
Dziewczyny wierzę, że obie się dostaniecie :) A co do mieszkania to wiem że jest możliwość wynajęcia pokoju w akademiku cena za miesiąc to 100 zlotych, a o szczegoły to trzeba sie pytać w sekretariacie kolegium :)
Aaa.. właśnie zauważyłam, że pisałaś wyżej. ^^
Co do akademika to słyszałam, że zarobki rodziców nie mogą być zbyt duże, a mój tata jest lekarzem, więc odpadam.. Poza tym ja wolę mieć spokój, jak się uczę, a w takim akademiku w pokoju pewnie co najmniej trzy osóbki są.. ehh.
Na pewno uda Ci się znaleźć jakieś lokum , jest bardzo dużo ofert, poza tym mozesz szukac tez w Katowicach bo jest dobry dojazd do kolegium :)
kujawsko-pomorskie... rzeczywiście kawałek drogi :) Dlaczego bierzesz w ogóle pod uwagę akurat Sosnowiec? Miałam z pisemnej 82 i z ustnej 80 :)
W zasadzie to nie wiem, czemu Sosnowiec. Tak jakoś kiedyś przypadkiem natknęłam się na stronę tego kolegium i postanowiłam złożyć tam papiery. :) Jednak najbardziej zależy mi na NKJO we Wrocławiu, a z każdym dniem jestem coraz bardziej pewna, że się tam nie dostanę, eh.

A tak w ogóle, to płaciliście opłatę manipulacyjną w Sosnowcu? Ja nie znalazłam na ich stronie żadnych wzmianek o pieniądzach, tak więc nic nie wpłacałam..
Z tego co wiem to na szczęście nie ma żadnych opłat akurat w Sosnowcu :) Koleżanki a co Wy na to, żeby kiedyś się spotkać we wrześniu? jeszcze przed rokiem akademickim ?:)
Marioon ja też złożyłam rzutem na taśmę podanie do Wrocławia i chociaż zdawałam podstawę to pani w rejestracji powiedziała,że jak narazie jestem na liście przyjętych i był mały nabór więc mam nadzieję,że spotkamy się w październiku;)
Neeenusia, jeśli chodzi o spotkanie, uważam to za świetny pomysł :) Myślę, że wrzesień będzie dobrym terminem...kiedy będziemy już wiedziały czy się dostałyśmy :) Kto mnie popiera :D ?
6kasiak6 - rany, jak to przeczytałam to uśmiech na twarz mi wskoczył! Jakaś nadzieja się pojawiła, hehe. Ale trzeba czekać do 21 lipca, wtedy wszystko będzie jasne. A jak nie Wrocław, to mam nadzieję, że Sosnowiec. :)
Pewnie to po wynikach się zobaczymy ;]
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 60
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia