Studenci filologii francuskiej na UŚ, pomóżcie! :D

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym w tym roku zacząć studia na fil. francuskiej z językiem włoskim lub hiszpańskim na UŚ. Jednak jednocześnie chcę też zacząć drugi kierunek... I tu się pojawia moja prośba. Poradźcie mi proszę, da się to pogodzić? Nie wiem jak jest na Us-iu, nie wiem czy jest jakaś masakra na 1 roku czy w miarę spokojnie. Pomocy, bardzo proszę
tak na prawdę wszystko zależy od tego jakich wykładowców dostaniesz ;)
U mnie (od października 3 rok) jest kilka osób, która ciągną drugi kierunek, i dają radę ;)
Ja bym radziła jednak, żebyś przez rok postudiowała jeden kierunek i za rok dołożyła do tego drugi..tak będzie zdecydowanie łatwiej. ;)
Właśnie nie wiem co robić :D Byłam pewna, że na 2 roku jest najciężej dlatego myślałam, by zacząć oba jednocześnie... W ogóle, jak dobrze trzeba znać język żeby się utrzymać? Ja zdawałam maturę z francuskiego 2 lata temu i pewnie dużo już zdążyłam zapomnieć... Jeśli poczekam kolejny rok to pewnie jeszcze więcej zapomnę... Myślałam by sprobować pociągnać 2, ewentualnie z czegoś zrezygnuje, nie wiem już :\
teraz podobno zmienił się trochę program, przedmioty są bardziej życiowe..
Ale mój 2 rok był bardziej lajtowy od 1 ;)

A co do języka... po prostu trzeba zaliczać kolokwia (na 1 roku Bescherelle obowiązkowo ;P) i będzie ok ;)
Oo to pocieszyłaś mnie :D Ja najbardziej boję się, bo nie umiem mówić, tzn umiem ale średnio. Z gramatyką spokojnie dam radę, ale najgorzej jak jakieś konwersacje czy coś... Może dam radę :)
Poza tym, więcej chętnych pewnie na hiszpański, co? :>
A może pomyślisz nad kolegium????? II NKJO jest również dobre jeśli chodzi o nauczanie języków a łatwiej o wiele jest niż na uniwersytecie i będziesz miała czas na 2 kierunek bez rezygnowania z niego. PO 3 latach licencjat i na magisterskie pójdziesz na UŚ. :P
Myślałam nad tym ale ja chciałabym bardzo być tłumaczem a kolegium jest nauczycielskie... Wątpie żebym mogła po kolegium iść na magisterke z tłumaczeniówki... Chociaż może o czymś nie wiem :D

A jesli poszłabym do kolegium to istnieje możliwość przepisania oceny z języka na moim 2 kierunku na uniwersytecie?
Pomóżcie, proszę :(
Ja już teraz nie wiem, kolegium lepsze? W życiu się nie zdecyduję ;|
hmm.. według mnie kolegium przygotuje Cie tylko do zawodu nauczyciela więc nie wiem czy jest sens iść teraz a potem i tak się przepisać.
nie sądze, że będzie możliwość przepisania.. nawet jeśli to byli ci sami wykładowcy..

No i nauka w kolegium, tak jak i siatka zajęć wygląda zdecydowanie inaczej..
Z tego co wiem, studenci kolegium na UŚ studiują później "filologię romańską" czyli kierunek bardziej nauczycielski..
Myślę, że największy problem będzie z "dopasowaniem" godzinowym planów... Na I roku nie dostaniesz IOS-a (Indywidualna Organizacja Studiów) - wszyscy wykładowcy będą więc oczekiwali Twojej obecności na zajęciach, a na ewentualne nieobecności niektórzy mogą się po prostu nie zgodzić. Może warto pomyśleć o jakiś studiach międzywydziałowych?
Kurczę, serio nie mam szans na IOS na 1 roku? :( Myślałam, że da radę... Na tym drugim kierunku, który też planuję zacząć jest 20 godzin zajęć tygodniowo... myślałam, że dałabym radę to jakoś pogodzić :/
ciężko się dostać na ten kierunek? czy matura podstawowa z francuskiego wystarczy?
Zgodnie z Regulaminem Studiów UŚ - IOS jest możliwy od II roku... (znam osoby, które starały się o niego na I roku - żadna z nich go nie dostała).

A co do dostania się: teoretycznie jest wymagana matura rozszerzona. Jeżeli nie wypełnią się miejsca, biorą również z podstawą. Trzeba się jednak zastanowić, czy znając francuski jedynie na poziomie podstawowym będzie się w stanie uczestniczyć w zajęciach (np. z literatury) po francusku?...
w zasadach kwalifikacji jest napisane, że będzie brany pod uwagę wynik z francuskiego ustnego i pisemnego, ale nie jest powiedziane, że tylko rozszerzenie, jest tylko napisane, że rozszerzenie liczy się x1,5. Ja mam 91% z pisemnego i 95% z ustnego. myślicie, że mam szanse?
to zależy jak poszła matura ogólnie xP

co do tego IOS to możesz próbować, u mnie 2 osobom na 1 roku się udało..ale my mamy inną siatke zajęć niż jest teraz..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia