filologia romańska UP 2011

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 90
poprzednia |
witam. kto chce studiowac filologie romanska specjalnosc nienauczycielska na UP?
hej :-) ja bardzo chcialabym tam studiowac ;-) zdawalas francuski na maturze podstawowy czy roz? ;-)
Witam, ja będę nauczycielską bo podobno jest to lepsze niz nienauczycielskie
hej:-) ja zdawałam maturę rozszerzoną, ale tak średnio mi poszło. A Ty tez zdawałaś roz?
A nauczycielska jest dobra jeśli chcesz uczyć w szkole:-) właściwie nic innego po tym robic nie mozesz. Nienauczycielska na UP jest dla mnie lepsza bo chce pracowac w jakiejs firmie miedzynarodowej:-)
Tak czy siak możesz po nauczycielskiej pracować w firmie międzynarodowej ;). Ja idę na nauczycielskie i mój plan nie wiążę się z nauczaniem gówniarzy języka ;) a z matury rozszerzonej liczę na ponad 80%
edytowany przez FRNCZ: 15 cze 2011
To świetny wynik:-) podobno w tamtym roku na nauczycielska na UP nawet po podstawie przyjmowali jesli ktoś mial ok 70% (z podstawy oczywiscie) wiec na pewno sie dostaniesz:-)
Słaby wynik jeśli się jest francuzem :) tak czy siak biorę drugi kierunek po 1szym roku
zle przeczytalam :) ja wybieram sie na nauczycielska, mature zdawalam roz, ale kokosow nie bedzie :) bardzo chcialabym tam studiowac, ale zoabczymy jak bedzie :)
mnie tez marzy sie UP i na nauczycielska tez bede skladac:-) mam nadzieje, że sie tam spotkamy:-)
a gdzie jeszcze skladasz? jak ja sie tam dostane to chyba oszaleje ze szczescia, ale tez zdaje sobie sprawe ze jest malo miejsc :(
Hej witam wszystkich! ;) Moim marzeniem jest studiowanie filologii romańskiej na UP (nienauczycielskiej). Jestem jednak w innej sytuacji, bo zdawałam starą maturę z języka francuskiego i czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna. Bardzo się denerwuje, bo nie do końca wiem jak to będzie wyglądać no i nie mam żadnej listy przykładowych tematów. Przygotowuję sobie różne tematy i mam nadzieję, że trafię na jakiś, który będzie mi odpowiadał. A może jest ktoś kto podchodzi do rozmowy kwalifikacyjnej? Może macie jakieś informacje jak taka rozmowa wygląda?

Powodzenia wszystkim!!! :)
(do francaise9210) składam jeszcze do Tarnowa na filologie romanska, jako alternatywe:-) moje gg to: 11413640, jesli chcesz to napisz do mnie to sobie pogadamy o studiach:-) pozdrawiam
hej:) rejestrowalam sie na nienauczycielska ale zobaczymy jak to bedzie... a gdzie jeszcze sie kierujecie poza UP?
Ja zalogowalam sie na UŁ, UO, Uwr i Uś :D
Ja składam tylko na UP o ile nie będę miał poprawki :D i pójde na nauczycielską bo nienauczycielska z tego co mówią to słabizna
czemu slabizna? obawiacie sie matury z matematyki ;d ??
no bo po nienauczycielskiej nie masz za bardzo pracy, a nauczycielska rozni sie tym ze masz tytul nauczyciela i jakby ci sie nie udało znalesc wymarzonej pracy to zawsze mozesz uczyc. Z 30 pare procent bedzie :D
co wy ludzi opowiadacie. Zadne studia nie zapewnią wam pracy "w wielkiej miedzynarodowej firmie" ani w innych ambasadach o których tu bajacie ani nie zbawią was od pracy nauczyciela. Rynek zweryfikuje wasze umiejetnosci a na nim (jestem po romie, ale mam też drugie studia i summa sumarum pracuje w zawodzie romanisty gdzieś na 1/4 etatu) nie ma zadnych przeciwskazań ani preferencji dla nauczycielskich czy nie nauczycielskich. Po prawdzie rozplenione keirunki szumnie nazwane stusunkami z francuskim / lingwistyką dla biznesmenów / rosyjskim dla przyszłych gwiazd unii europejskiej pozbawiają was uprawnien w jedynym PEWNYM po stych studiach zawodzie - tzn nauczyciela. Lepiej mieć te uprawnienia niż ich nie mieć, zwłaszcza że kursy pedagogiczne kosztują od kilku setek do kilku tysięcy.
no właśnie o to mi chodziło :D
witajcie robaczki:) !
tez wybierałam sie na up na dzienna romanistyke, ale niestety moje plany legły w gruzach ze względu na poprawke z matematyki;/
postanowilam nie załamywać sie do reszty, przystapic do poprawki i składać na zaoczne:)
czy ktos jest w podobnej sytuacji?:) z niecierpliwoscia czekam na jakas duszyczke, ktora ma podobne plany:)
Hej ;) I jak Wam poszła matura z francuskiego ?
dobrze
ja tez jestem zadodolona :) mam nadzieje, ze nas wszytskich przyjma :P
francaise jestes z krk?
Cytat: Amelyia
Hej witam wszystkich! ;) Moim marzeniem jest studiowanie filologii romańskiej na UP (nienauczycielskiej). Jestem jednak w innej sytuacji, bo zdawałam starą maturę z języka francuskiego i czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna. Bardzo się denerwuje, bo nie do końca wiem jak to będzie wyglądać no i nie mam żadnej listy przykładowych tematów. Przygotowuję sobie różne tematy i mam nadzieję, że trafię na jakiś, który będzie mi odpowiadał. A może jest ktoś kto podchodzi do rozmowy kwalifikacyjnej? Może macie jakieś informacje jak taka rozmowa wygląda?

Powodzenia wszystkim!!! :)

Amelyia wysłałam Ci maila.
ponawiam pytanie, czy ktos z Was wybiera sie na romanistykę, tryb zaoczny, Uniwersytet Pedagogiczny?
nie znam nikogo kto się wybiera na zaoczną romanistyke, a i mam pytanie, znacie kogos na UP kto studiuje hiszpański od podstaw i czy jest ciezko?
Nie, nie jestem z Krakowa ale bardzo chcialabym tam studiowac. A Ty? Niestety nie znam nikogo, kto uczy sie na UP hiszpanskiego. Nie wybieram sie tez na studia zaoczne.
Hey ja chce bardzo isc studiowac filologie romanska mam nadzieje ze sie uda ;-)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 90
poprzednia |

« 

Brak wkładu własnego

 »

Życie, praca, nauka