filologia romańska 2012/2013

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)

Myślę o romanistyce.. Jest to jedyna rzecz,której lubię się uczyć, która nie sprawia mi większych problemów. Tylko niestety uczę się go tylko 3 lata .. Właściwie to były 3 lata ciężkiej pracy aby nadrobić stracony czas w gimnazjum na angielski. Chodziłam na korepetycje raz w tygodniu aby zdać maturę. Próbą podstawową zdalam na 84% . Jak mi pójdzie glówna- nie wiem.
Chciałabym podjąć się tych studii i spróbować. Chociaż mój francuski nie jest na tyle dobry .. i boję się,że nie dam rady. O Ile mnie przyjmą? I tutaj mam pytanie- czy ktoś się orientuje czy bardzo trudno się dostać. Rozumiem,że próg punktowy będzie dopiero określony po maturach ale tak mniej więcej. Ile jest osób na 1 miejsce?
Myślę o KULU lub Umcsie. Chociaż raczej Kul;/ bo tam można zrobić specjalizację tłumacza biegłego. A na umcsie nie - nie chę iśc na nauczycielskie.

No i w ogóle czy ktoś myśli o tych studniach na tych uczelniach ?

Pozdrawiam :))))

Jezeli chcesz i bedziesz sie uczyc, to sie nauczysz. A na wybrane uczelnie musisz sprawdzic progi. Wystarczy tylko zdac mature na odpowiednim poziomie. Sa tez filologie od podstaw, jezeli na prawde nie czujesz sie na silach.