Filologia romańska na umcs. Proszę o odpowiedź:)

Temat przeniesiony do archwium.
Dzisiaj chciałabym się zalogować na filologię romańską.. stąd moje pytania..

Chciałabym dostać się na romanistykę nienauczycielską- jest to nauka francuskiego od podstaw.. uczyłam się francuskiego w liceum, chodziłam na korepetycję ale moja znajomość nie jest zbyt dobra.. Matura poszła mi słabo bo francuski byl bardzo trudny.
Z tego co czytałam na różnych forach na podstawie są ludzie,którzy w ogóle nie mieli doczynienia z językiem francuskim no i pewnie matury z francuskiego również nie zdawali ?
Czytałam też, że na trzecim roku studenci z grupy zerowej są przenoszeni do tej zaawansowanej, to prawda?
Podobają mi się te specjalizację na umcs.. ale boję się,że się nie dostanę więc jeżeli ktoś się orientuje czy trudno się dostać na filologie nienauczycielską od podstaw proszę bardzo o odpowiedź:)
Jest ktoś zainteresowany tym kierunkiem?
Pozdrawiam:)
Na tym kierunku są w dużej mierze ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia z francuskim. Większość z nich świetnie sobie radzi, po II roku część wyjeżdża na Półroczne lub roczne Erasmusy do Francji (Paryż, Strasburg, Grenoble między innymi)
NIe są przenoszeni do żadnych grup, przez całe 3 lata kontynuują studia w swojej grupie. Zmiany grup są dokonywane, jeżeli ktoś kontynuuje studia na magisterskich, w zależności od tego, czy wybiera na magisterskich specjalizację nauczycielską czy tłumaczeniową, obie są otwarte dla wszystkich grup.
Bardzo duża ilość zajęć z Praktycznego powoduje, że wraz z otrzymaniem dylomu licencjata poziom grup nauczycielski (na początku bardziej zaawansowanych) i grup startujących od zera powinien być taki sam.
POzdrawiam

« 

Nauka języka

 »

Programy do nauki języków