KUL vs UMCS

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich. Fajnie, że jest takie forum, na którym mogą podyskutować ze sobą osoby pasjonujące się francuskim. W przyszłym roku szkolnym zdaję maturę i chcę studiować w Lublinie. Myślę nad lingwistyką stosowaną ang franc, romanistyką na UMCS i na KULu. Która z tych romanistyk reprezentuje lepszy poziom ? Na UMCSie są programy unijne ze specjalistycznym francuskim, ale KUL z kolei naucza francuskiego + hiszpańskiego /włoskiego (mnie interesuje hiszpański) i daje uprawnienia nauczycielskie z 2 języków. Zależy mi na 2 językach obcych(francuski i angielski/hiszpański), dlatego też myślałem o lingwistyce, ale rzekomo zajęć z francuskiego jest nieco mniej, a nie chcę, by został zaniedbany. Czy ktoś, kto studiuje na tych uczelniach mógłby się wypowiedzieć? Za wszelkie informacje bardzo dziękuję.
ja studiuje na UMCSie lingwistyke angfranc. z francuskiego mamy bardzo malo zajec. jesli chcesz szczegółów to: [email]
Nie ma tutaj żadnego chętnego/ej studenta/tki KULu albo UMCSu ? Jeżeli ktoś taki przegląda temat, proszę o napisanie chociaż kilku słów. To dla mnie bardzo ważne, dziękuję z góry za odpowiedzi.
Przejrzyj sobie szczegółowy program studiow, zobaczysz ie konkretnie jest zajęć z drugiego języka, z reguły na filologiach drugiego języka jest mało. Na KULu poza tym hiszpański raczej miernie stoi, więc nie wiem, czy warto. Teraz na UMCS jest możliwość wykorzystania dodatkowych punktów ECTS (nie pamiętam dokładnie ile, chyba 30). To oznacza, że możesz dodatkowo uzupełnić program swojego kierunku studiow o wybrane przez Ciebie przedmioty z innych kierunków, które łącznie dadzą tę dodatkową ilość punktów. Zgłaszasz sprawę w dziekanacie, przedmioty masz wpisane do indeksu jako dodatkowe, obowiązują cię te same reguły zaliczenia co wszystkich studentów.
Tak więc możesz wybrać romanistykę, np. lingwistyczno-traduktologiczną, gdzie masz tylko francuski łącznie z zajęciami z tłumaczeń, a dodatkowo hiszpański na iberystyce. Tu będziesz mieć gwarancją naprawdę dobrego poziomu zajęć.
Dziękuje za odpowiedź. Zobaczymy, co za rok jeszcze wymyślą, może jeszcze jakieś nowe fajne specjalizacje ;). W sumie to mi się UMCS bardziej podoba i jedyne co przemiawia za KULem do mnie to właśnie uprawnienia z 2 języków. A z tymi punktami to świetna inicjatywa. 30 punktów ETCS to dużo w przeliczeniu na ilość zajęć ? Czyli można sobie na jakimś innym kierunku na zajęcia chodzić , jak napisałeś/łaś bez żadnych problemów ? Fajnie by było chodzić na hiszpański na iberystyce i uczyć się dużo i w szybkim tempie tego języka i studiować francuski jako główny kierunek, na którym drugi moze być włoski. Jeszcze raz dzięki za info o tych punktach na UMCSie
Średnio każde zajęcia to 2-3 punkty ECTS, tak więc można dobrać blisko 10 przedmiotów w cyklu licencjackim
A uprawnienia do nauczania dwóch języków masz na UMCS również, jeśli wybierzesz opcję francuski + włoski.
Dzięki . A możesz mi jeszcze powiedziec, czemu nie ma już hiszpańskiego na romanistyce ? Widziałem, że w poprzednich latach był podział na hiszpański i włoski
Tp kwestia nowych programów.
Można pomysleć o kombinacji: specjalizacja traduktologiczna (będzie naprawdę dużo francuskiego na dobrym poziomie) + hiszpański w ramch dodatkowych punktów ECTS na iberystyce lub w ramach lektoratów
Bardzo dziękuję za wszystkie twoje odpowiedzi. Widać, że naprawdę wiesz co i jak na UMCSie. Teraz tylko pozostaje się zapoznać w przyszłym roku szkolnym z ofertą romanistyki na 2014/2015, może dodadzą jakąś fajną specjalizację. Szkoda, że translatoloryczna jest od podstaw tylko, ale z drugiej strony nauczycielska jest bezpieczniejsza, a mnie myśl o nauczaniu , np. w szkole językowej wcale nie przeraża. Jest przecież możliwość chodzenia na zajęcia "specjalistyczny język francuski" prawda ?
To już ostatnie moje pytanie do ciebie, przepraszam, że Cię tak zamęczam, aż się dziwię, że chcesz odpowiadać
Jasne że tak. Język specjalistyczny jest specjalizacją, na którą się rekrutujesz po I roku studiów. Ludzie w większości są z romanistyki i lingwistyki stosowanej, trafiają się z innych kierunków.
POzdrówka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka