praca licencjacka a studia II stopnia filologia romańska

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,
jestem na III roku filologii, specjalność lingwistyka: język francuski z językiem arabskim na UMK w Toruniu. Ponieważ muszę się zdecydować na temat pracy, mam dosyć pokręcone pytanie :)
Mam do wyboru seminarium z bloku arabistycznego oraz z bloku romanistycznego. Czy gdybym zapisała się na blok arabistyczny i napisała pracę na temat (przykładowo) kolonizacji francuskiej w dziełach jakiegoś pisarza arabskiego tworzącego w języku francuskim, nie zamknęłoby mi to drogi na romanistykę? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Czy muszę ściśle trzymać się romanistyki i napisać pracę po francusku o jakimś francuskim pisarzu?
Najlepiej porozmawiaj z osoba odpowiedzialną za warunki rekrutacji w Instytucie, ale z kimś poważnym czyli nie z sekretarką lecz osobą wyznaczona jeśli taka jest lub z kimś z Dyrekcji.
Swoją drogą, możesz napisać jak wygląda specka z arabistyki? Dużo zajęć i jakie? Są lektorzy natywni? Dużo jest chętnych na tą specjalizację?
Zajęć jest sporo, lektoraty, poza tym literatura klasyczna i współczesna, islam, historia, historia języka, gramatyka opisowa i kontrastywna. U nas niestety jest tylko jeden native. Z tego co wiem, nie jest jakoś specjalnie dużo chętnych na tę specjalizację, jest także francuski z hiszpańskim i z tego co wiem cieszy się raczej większą popularnością.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie