stypendium rządu francuskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!
Mam pytanie, czy ktoś z Was ubiegał się o stypendium rządu francuskiego Master 2? Jeśli tak, to jak wyglądała rozmowa, jakie kryteria były brane pod uwagę? Na jaką uczelnie wyjechaliście i czy staraliście się o ichniejszy tytuł mgr?
Pozdrawiam
hej,

ubiegalam sie o to stypendium w zeszlym roku i nawet nie zostalam zaproszona na rozmowe..

Szczeze mowiac, wydawalo mi sie ze moja kandydatura byla nawet niezla, akurat wtedy skonczylam studia magisterskie w Polsce, studiowalam przez rok we francji w ramach erasmusa, mialam certfikat na poziomoe C1 (plus angielski i niemiecki biegle), kilka stazy i pierwsza prawdziwa prace. Ubiegalam sie o studia w Marsylii, Master 2 professionel Info-Com.

Nie wiem jakie kryteria byly brane pod uwage, z tego co gdzies tam wyczytalam/slyszalam to generalnie w ambasadzie preferuje sie kierunki scisle, inzynierow, informatykow etc. W tamtym roku z tego co wiem zglosilo sie okolo 2tysiecy osob, a z tego stypendium dostaje ze 30, nawet nie..

Finalnie poradzilam sobie sama, dostalam sie na mojego Mastera 2 z Info-Com, za zarobione pieniadze przeaylam pierwszy semestr, a teraz jestem na platnym stazu do konca czerwca, we wrzesniu sie bronie.

Cale to stypendium to chyba troche sciema, w tamtym roku przetrzasnelam caly internet, ^przepytalam wszystkich znajomych i znajomych znajomych i nie trafilam na ani jedna osobe ktora by zostala zaproszona na rozmowe, nie mowiac o dostaniu stypendium...

bedziesz probowac w tym roku?

Dzięki za odpowiedź.
Tak, papiery już wysłałam, dostałam wiadomość że w przyszłym tygodniu dowiem się czy i na kiedy zapraszają mnie na rozmowę.
Pozdrawiam

Witaj Olucha b!
Czy moglabys napisac nam i ewentualnej potomnosci jak rozegrala sie ta sprawa?
Rowniez pozdrawiam.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie