potwierdzenie znajomosci j.francuskiego- uniwersytet w Tuluzie?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
chcialabym aplikowac na studia na uniwersytecie w Tuluzie ( M1,anglistyka).
Wedlug informacji na stronie, nalezy doalaczyc do aplikacji potwiedzenie znajomosci francuskiego. Niestety, jestem w trakcie nauki i na pewno nie uzysklam B2 przed wrzesniem. Napisalam do opiekuna studiow, ktory poinformamowal mnie,ze powinnam sobie poradzic, gdyz wiekszosc przedmiowo jest po angielsku.
Zastanawiam sie teraz czy zasugerowac sie opinia opiekuna i wyslac aplikacje pomimo braku certyfikatu czy lepiej dac sobie spokoj, bo i tak bedzie automtycznie odrzucona.
Czy ktos mial podobne doswiadczenie? bede wdzieczna za sugestie:)

Witaj!
Możesz wystosować pismo do uniwersytetu i poprosić, żeby oni zrobili ci egzamin jak przyjedziesz. Spróbuj wytłumaczyć swoją sytuację w mailu/dossier.
A czy jesteś pewna, że większośc zajęć będzie RZECZYWIŚCIE po angielsku? Z mojego doświadczenia wynika, że wcale nie musi tak być, a co gorsza, do pozaliczania egzaminów może być potrzebny bardzo doby francuski pisany. Sprawdź to zanim się okaże, że masz na zaliczeniach pisać francuskie dissertation, bo wtedy po prostu nie dasz sobie rady jeżeli nie masz C1.
Dolaczam do sugestii: przedmioty po angielsku... to moze byc zludne. Niestety, studiowanie anglistyki we Francji jest jednak studiowaniem w wiekszosci przypadkow po francusku, pisanie wypracowan moze byc frustrujace i po prostu za trudne... Tu nie ma takich zasad jak w Polsce, anglistyka anglistyce nierowna...
ja bym powiedziała, żebys składała, nawet bez certyfikatu.... opisze troszke moja hstorie. nigdy w szkole nie uczyłam sie francuskiego. uczylam sie sama przez wakacje spedzane we Fr ze 3 razy z rzędu. sama kulam gramę i resztę, wysilalam sie żeby rozmawiac. przez 1 semestr chodzilam do AF W PL, 1 raz w tyg po1,5h i do do grupy juz sredniozaawansowanej. postulowałam na M1 z Sciences de l Educ na Lyon2, prof do mnie zadzwonił żeby sprawdzic czy mowie po franc, bo nie dołaczylam dokumentu o znajomosci języka, no i mnie wzieli. nigdy wczesniej nie napisalam wiecej niz 1 strony po francusku, ba! i do tego to byl list motywacyjny na studia, wiec dosyc pozno zaczelam "pisac". swoja 1 sesje zdalam ze srednia 14/20 (7 egz pisemnych!), bez zadnych poprawek! przynajmniej na moim facu prof sa bardzo wyrozumiali i w miare przyzwyczajeni do obcokrajowcow. na studia Cie wezma, czemu nie, ale pozniej to Twoj problem czy sobie poradzisz czy nie. zyczę powodzenia i dodam że warto próbować! :-)) JOA
edytowany przez Johanana: 25 kwi 2012
dzieki Johanana:) i gratuluje bardzo dobrze zdanej sesji!

« 

Ici on parle français