studia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ,wiem że takich tematów było masę ale mam mentlik w głowie. Chciałabym zacząć studia we Francji od tego roku . Ostatnio dowiedzialam się że jest strona postbac.fr która pomaga w składaniu papierów. Nie wiem sama jakie uczelnie w jakich miejscowościach chce wybrać myślę nad Lille ,Paryżem, chciałabym studiowac jezyki obce.Chodzę do szkoly z dwujezcznym fr więc certyfikat bd mieć. Może ktoś poleca fajna str żeby znaleźć ogłoszenia o pracę i nocleg. A może same macie jakiś znajomych żeby wynająć? Chciałabym pojechać z chlopakiem on by pracował a ja studiowala i pracowała. Myślę że tak byśmy się mogli utrzymywać. Co z dofinansowaniami ?Wiecie coś? Dzięki wielkie za wszelkie odp :**
Pozdrawiam
Dorothee
Ja uczyłam się francuskiego od czwartej klasy podstawówki
niestety w liceum mam niemiecki(którego uczę
się od drugiej klasy podst.) i angielski,którego
uczę się od pierwszej klasy LO... strasznie
mi szkoda tego francuskiego! J'adore!
Miałam możliwość kontynuacji ale ze względu.
na mature wybrałam niemiecki... z którego czeka
mnie majowa matura.Od zawsze marzyłam o
studiach we Francji,dlatego będę wdzięczna za
wszelkie informacje na ten temat.Po maturze
chcę wzbogacić słownictwo,myślałam
p pedagogice przedszkolnej i wczesnosJolnej luv
ochronie środowiska na UŚu,da się tak czy erasmus
dotyczy tulko studiów językpwych??
Hej ;) ja również mam plany studiowania we Francji a dokładnie w Paryżu na Sorbonie od tego rolu. Do Paryża jadę już w lutym,ale na razie tak tylko za poznawczo...certyfikat z języka muszę zrobić nie wspominając o tym,że musze się jeszcze sporo douczyć. Gdybyście mieli jakieś informację to także przyłączam się do osób nade mną ;)
Stypendium socjalne jest przyznawane pod warunkiem minimum rocznego stalego pobytu we francji, potrzebne jest zaswiadczenie, czyli karta studencka, umowa o prace, cokolwiek co potwierdxi roczny pobyt. Na postbac logowanie odbywa sie w kwietniu-maja, jesli sie nue myle, ale wydaje mi sie ze dla obcokrajowcow jest inna rekrutacja. O wszystko trzeba dzwonic i pytac bezposrednio na uniwersytecie jesli nie jest opisane na stronie interrnetowej.
A gdybym chciała studiować we Francji filologię angielską to też wymagany jest certyfikat?
Filologia angielska we Francji to wbrew pozorom studia w dużej mierze po francusku...
to szkoda, bo z tego co się orientowałam wychodzi, że nasze filologie oferują raczej większość zajęć w języku, który studiujemy...
Patrzy tu ktoś? Kto planuje wyjazd do Paryża w tym roku na studia? Bo ja planuję a wiadomo że w więcej osob raźniej ;)
więc strona do rekrutacji www.admission-postbac.fr do 20 marca trzeba się tam zalogować i wypelnic wszystkie okienka.
www.lokaviz.fr strona gdzie można szukać mieszkań
http://www.pologne.campusfrance.org/pl w różowej rameczce można szukać stypendiów
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia