pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam pewne pytanie. jadę na semestr zimowy do Francji i dostałam wiadomości o ECTS na studiach, tylko nie do końca rozumiem,
Cours semestriels de FLE (Français Langue Etrangère)
L'UPJV propose gratuitement aux étudiants des universités partenaires venant dans le cadre des programmes Erasmus, ISEP, CREPUQ ou accords bilatéraux des cours de français langue étrangère, avec trois niveaux : débutant, intermédiaire et avancé. A leur arrivée, les étudiants passent un petit test qui permet de déterminer le niveau adapté.

Ces formations d'environ 50 heures par semestre comprennent des cours de langue et de civilisation françaises. Les cours donnent lieu à des crédits ECTS (4 pour les cours de langue et 4 pour la civilisation). (Tu nie rizumiem o co chodzi z ECTS- bo 4 sa za naukę języka a 4 za .....?? w jakim censie civilisation???
Le contrôle des connaissances s'effectue dans le cadre d'une évaluation continue (exercices de grammaire, travaux d'écriture, exposés sur un thème de civilisation).
Bardzo proszę o odpowiedź
Odpowiedź jest w pytaniu.

Cytat: tina165
Ces formations d'environ 50 heures par semestre comprennent des cours de langue et de civilisation françaises.

Les cours donnent lieu à des crédits ECTS (
4 pour les cours de langue et
4 pour la civilisation).
ja rozumiem tylko w jakim sensie cywilizacja francuska ??oto mi chodzi. bo ja rozumiem, że 4 dostanę za naukę języka a 4 za cywilizację francuską a co to ma być ta cywilizacja francuska dla polaka ?? chodzi mi oto, że ja jako polka muszę wpisać ECTS i teraz pytanie czy będę w stanie zdobyć 4 co jest za kurs i 8 kurs i cywilizacja. po porostu próbuje się dowiedzieć co to jest w ich rozumieniu cywilizacja francuska czy otrzymywaniu ESTC
Może opis zajęć na jednym z polskich uniwersytetów ci coś podpowie:

Kultura i cywilizacja francuska
Cel zajęć:
- poznanie wybranych aspektów kultury i cywilizacji Francji
- uwrażliwienie na specyfikę i rolę w świecie francuskiej kultury popularnej
- wprowadzenie i przypomnienie podstawowych wiadomości z zakresu geografii Francji
- uwrażliwienie na rozbieżności kulturowe
- wzbogacenie i utrwalenie słownictwa

to jest pewnie coś w tym stylu...
dziękuje bardzo :)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie