Czy to dla mnie możliwe (finansowo) żeby studiować w Paryżu?

Temat przeniesiony do archwium.
Ten temat bardzo mnie męczy od kilku miesięcy. Mam dopiero 16 lat, ale bardzo mi zależy na tym, żeby w przyszłości studiować w Paryżu. Nie mam niestety bogatych rodziców ani jakiś oszczędności na studia, a wszędzie w internecie pisze, żeby wybrać cokolwiek tylko nie Paryż - bo taki drogi. Mój plan jest taki - w każde wakacje do studiów pracowałabym gdzieś, żeby trochę sobie zarobić, choć wiem, że nie mogę liczyć na jakąś wielką kasę. Po liceum wyjechałabym do Francji jako au-pair (żeby poznać lepiej język i ludzi, którzy mogliby mi później pomóc z rekrutacją i całym tym bałaganem)... Mieszkać mogę w prawie każdych warunkach, bo gdy mi na czymś bardzo zależy jestem w stanie przeżyć wiele. Podczas studiów oczywiście chciałabym pracować. W wakacje również. Nie wiem... Wprowadzilibyście w tym wszystkim jakieś zmiany? Mam szanse na dostanie się do upragnionego od dziecka Paryża?
W czasach studiów ja i kilku moich znajomych wzięło urlop dziekański by pojechać do Francji pracować au-pair. Większość z nas pojechało właśnie do Paryża. Przez pierwszy rok nie studiowaliśmy, niektórzy z nas nie wrócili jednak po roku do Polski i kończyli studia tam. Czy jest to możliwe? Tak.
Moje koleżanki jednocześnie pracowały i o ile wiem, nie były zasilane budżetem rodziców. Na pewno studiować i jednocześnie pracować będzie Ci ciężko, ale robi tak wielu studentów również w Polsce i doświadczenie pokazuje, że jest to możliwe. Przy pracy au-pair odchodzą Ci koszty mieszkania i wyżywienia. Dobrze by było gdybyś wcześniej pracowała u jakiejś rodziny i z nią porozumiała się na czas studiów, jeśli oczywiście chciałabyś podjąć pracę tego typu. Kilku znajomych wyjechało na studia do Paryża później jeszcze i wszyscy sobie poradzili. Wszystko jest możliwe.:)
W razie czego służę jeszcze jakimiś informacjami.
edytowany przez moderatora: 03 sie 2014

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie