studia we francji bez francuskiego - ryzykować?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

potrzebuję porady dotyczącej studiów. Dostałam się na studia na Uniwersytecie Burgundzkim w Dijon

http://masci.u-bourgogne.fr/masci-intercultural-management.html

Studia po angielsku, przyjęli 10 osób, rok we Francji, pół w Helsinkach i pół work placement. Nie mam stypendium, mogę liczyć na 1 roku tylko na CAF (w Helsinkach zaś mam dostać kasę z erasmusa+ i od miasta). Na studiach mam mieć lekcje francuskiego i fińskiego.

Nie znam francuskiego. Boję się jak będzie wyglądało moje życie w społeczności (zakladam ze erasmusi beda gadali po francusku, francuzi też, zostaje więc tylko ta mała grupka osob ktore studiują w Dijon po ang.)

Mam też opcję zostać i studiować ekonomię po angielsku na uczelni w Polsce.

Co byście polecali? Znajomi mówią że wyjazd do francji bez francuskiego to samobójstwo.

Z góry dzięki!
Cześć,

Mieszkałem tak ostatni rok w Valenciennes. Pojechałem na program podwójnego dyplomowania do Francji. Zajęcia miałem po angielsku. Wybierając się tam nie znałem francuskie ani trochę. Odpowiadając na Twoje pytanie czy warto jechać: TAK WARTO. Dlaczego? Ponieważ, będzie to Twoje niesamowite doświadczenie! Zobaczysz jak ludzie studiują w innym kraju i jakie mają do tego podejście. Jeżeli chodzi o języki to je podszkolisz. Nie masz lepszego miejsca żeby tego języka się nauczyć. Na pewno dużo pracy będzie to od Ciebie wymagało i zacznij od dziś nauki podstaw francuskiego. Ale w ciągu roku jeżeli się do tego przyłożysz będziesz w stanie rozmawiać po francusku.

Pierwsza rada to bądź otwarta na ludzi! Będziesz w stanie poznać nowe osoby i nawiązać niesamowite znajomości i uwierz mi będziesz pozytywnie zaskoczona. Ja na Twoim miejscu jechał bym do Francji.
Dziękuję za odpowiedź! Byłam na erasmusie w Hiszpanii i właśnie z tego biorę doświadczenie że niestety ciężko bez znajomości języka wejść w społeczność.

Trochę się nauczytałam opinii w internecie o Francuzach, o tym jak ciężko bez języka, o tym jak śmieją się z akcentu... ale może faktycznie warto pojechać i się przekonać.
Hej.
Czy może ktoś ma więcej wiadomości na temat studiów we Francji. Mam zamiar studiować tam. Jakie kroki powinienem podjąć? Od czego zacząć? Czy ktoś przeszedł już tą drogę i może podpowiedzieć jak i co.
Z góry dziękuję.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa