Studia we Francji parę dylematów.

Temat przeniesiony do archwium.
Hej:)
Mam 16 lat i chciał bym wyjechać na studia do Francji najchętniej na południe. Tylko oczywiście obawiam się czy sobie poradzę. Wydaje mi się, że mógłbym mieć problem z 3 sprawami:
1. Język francuski-> szczerze mówiąc nie miałem jeszcze kontaktu z tym językiem. Chciał bym od wakacji ( przed 2 klasą ) zapisać się na kurs do szkoły językowej. Ale myślę, że z tym bym sobie poradził. Cały czas uczył bym się tego języku w domu, wziął bym ewentualnie większą ilość godzin. Ale czy z takim francuskim poradzę sobie na uczelni itd.
2. Kwestia finansowa-> Nie mam bogatych rodziców i przez kurs euro na pewno nie byli by mi w stanie za bardzo pomóc, więc musiał bym na pewno pracować. Słyszałem, że raczej na pewno dostał bym dofinansowanie w wysokości mniej więcej 150 euro. Jednak to chyba na początku tylko, czytałem jeszcze, że można dostać jeszcze jakieś stypendium, ale dopiero po roku studiów. I teraz zastanawiam czy udało by mi się tam znaleźć pracę. Nie wiem czy mi to pomoże, ale mógłbym wyrobić jakiś papierek oyznajmiający znajomość angielskiego ( myślę, że jestem z niego dość dobry). Mógłbym przez wakacje w 2 klasie popracować w czymś typu McDonald po to by zdobyć kompetencje. Może by mi się tam sprzydały.
3. Organizacja-> Nie mam w Francji żadnej rodziny, znajomych i obawiam się trochę co by się stało po przyjeździe tam- wynajem mieszkania, czytałem że we Francji to dość skomplikowane. Załatwianie wszystkich papierków itp.

I teraz o ile myślę, że zdać test językowy i dostać się na studia dał bym radę. Martwię się o kwestię finansową no i o to czy poradzę sobie na tych studiach. No bo przecież wszystkie zadania, podręczniki, sprawdziany, testy itp będę miał po Francusku. A jest pewny, że bardzo wielu słów z tego zakresu nie będę umiał.
BTW: Nawet nie napisałem o jakich studiach myślę xd. A więc mam profil o rozszerzonym angielskim, matematyce, geografii.
W skrócie jak ktoś wie jak to jest z wyjazdem/ znalezieniem pracy-utrzymaniem się/ utrzymaniem się na studiach.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie