Licea dwujęzyczne

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem uczennicą klasy dwujęzycznej z językiem fr w łódzkiej trzynastce i ciągle mnie dręczą trzy pytania:
1. Ile jest szkół dwujęzycznych z fr w Polsce? (odpowiedź pewnie jest gdzieś w internecie, ale mnie przerasta jej znalezienie :P )
2. Jakie przedmioty są wykładane dwujęzycznie w każdej z nich?
3. Jakiego drugiego języka obcego uczą się dwujęzyczni z każdej z tych szkół?
Wiem, że jest tu wielu dwujęzycznych i do nich zgłaszam się z prośbą o informacje, a sama podaję odpowiedzi co do mojej szkoły:
dwujęzycznie mam matematykę, historię i biologię (inne klasy jeszcze geografię), a jako drugi język moja klasa ma włoski (inne dwujęzyczne mają wybór włoski/angielski- większosć wybiera, jak łatwo się domyśleć włoski).
Z góry dziękuję wszystkim, któzy będą chcieli mi odpowiedzieć :)
ad: 1

http://www.wyraz.pl/szkoly_dwujezyczne/szkoly_dwujezyczne.phtml

ad:2
to zalezy, zeby klasa nazywała sie dwujęzyczna wystarcza dwa przedmioty wykładane dwujęzycznie

W krakowie są dwie klasy humanistyczna [historia, geografia, fizyka(w teorii) dwujezycznie] i mat-przyr[biologia, matematyka i chyba fizyka i historia]

ad:3
w Krakowie oprócz francuskiego, obowiazkowy jest angieslki i nuieobowiązkowa łacina

Pozdrawiam
Zerknij też na: http://www.ambafrance-pl.org/IMG/AdBilingue2.doc
(pełny wykaz szkół dwuj. w Polsce wraz z adresami itp.) - ze strony ambasady franc.
żmichowska (warszawa) się kłania. u nas podobnie, dwie klasy dwujęzyczne, humanistyczna (moi), co się fachowo nazywa "profil europejski" i mat-przyr.

po fr. teoretycznie mamy hist, bio, fiz, chem i matmę. ale tak naprawdę to biologię i historię. właściwie, jako abiturientka, powinnam powiedzieć 'mieliśmy' ;]

w warszawie jest też sempołowska, ale tam jest tylko jedna klasa. no i nie ma zerówki.
U mnie tzn. w katowickim Koperniku - I LO mamy dwie klasy dwujęzyczne w każdym roczniku. Naukę zaczynamy już od gimnazjum (z liceum tworzy ZSO nr 1). Już od 2 gimnazjum wprowadzają nam kolejne przedmioty po francusku - jako pierwsza matematyka. Obecnie jestem w pierwszej liceum i po francusku mam: matematykę, biologię, chemię, fizykę, geografię, historię i WOS. Jako dodatkowy język mogłam wybrać angielski, niemiecki lub rosyjski i nie wiedzieć czemu wybrałam niemiecki :/.
Dodam jeszcze, że u mnie nie ma "teoretycznych" lekcji po francusku tylko wszystko jest na serio. Do większości przedmiotów mam specjalne książki po francusku i prawie nie korzystam z tych po polsku - czasmi zdarza mi się zapomnieć jakieś słówko polskie za to pamiętam jak jest po francusku szczególnie objawia się to w biologii :/
A jak wyglądają takie testy do klasy dwujęzycznej? Tzn. na jakim są poziomie: podstawowym, średnizaawanosowanym? Ja chciałabym iść do VIII LO we Wrocławiu, ale nie wiem, czy się opłaca tak męczyć i robić sobie nadzieję, jeśli testy są bardzo trudne. Poza tym, czy po maturze dwujęzycznej można dostać się na dobrą uczelnię francuską? Np. do grande ecole? Albo czy w ogóle można się dostać?
W Bydgoszczy w II Liceum Ogólnokształcący im.M.Kopernika jest klasa dwujęzyczna z francuskim od tego roku i jest zerówka+ 3 lata liceum!Zapraszam,ja sie właśnie dostałam!Hahahahahahaha
Wracając do Kopra... niestety u nas nie ma podzialu na klasy: humanistyczne czy biol-chem. Mamy matme, chemie, biologie,fizyke, geografie i (formalnie) historie po francusku, do tego wybieramy sobie fakultety (rozszerzenia) które są po polsku ( 10h w ciągu 2 lat) . Na maturze zdajemy francuski dwujęzycznie + jeden z przedmiotów zdawanych en francais ( dają 3 arkusz =/ ) lub inny język ( nie ma możliwości zdawania francuskiego normalnie czyli podstawa, rozszerzenie). A i w 3 klasie LO mamy 8h francuskiego w tygodniu ;/To chyba na tyle :)
androny
Jaina-- we wroclawiu w 8 lo jest klasa "0" po francusku jest matematyka, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka:):) i jest tylko jedna zerowka, nie ma podzialu na humanistyczna i scisla. no i oczywiscie po tajiej klasie TRZEBA zdawac dwujezyczna mature, nie ma wyboru miedzy podst/rozszrerz/dwujez/ i z tego co czytam, tak jak w koperniku obowiazkowo jest jeden przedmiot wykladowy po francusku zdawany na maturze:) no i drugi jezyk to angielski mniej lub bardziej zaawansowany( na poczatku roku jest test). generalnie do tej klasy idzie praktycznie cala klasa dwujezyczna z sasiedniego gimnazjum, ale oczywiscie sa osoby " spoza", ktorym jest jednak owiele ciezej bez dobrych podstaw
nitka
Jak ktoś szuka szkoły dwujęzycznej w Krakowie, ten link może być pomocny.
http://www.edukacyjnykrakow.pl/?cget=artykul&from=90
jest Sempołowska (nr 53 Warszawa) ;D ja chodzę do gimnazjum akurat ;] ale planuję tam iść do liceum mimo, że poziom niższy niż w gim. oprócz fr. jest angielski.
a co do gimnazjum, moja wychowawczyni (pozdrowienia dla p. Wojtas ;D) uważa, że po 3 klasie gim. ma się poziom matury podstawowej, a !czasami! nawet wyższy.
a... i co do wykładanych przedmiotów w liceum nie orientuję się, ale chyba jest tak samo jak w gim. tj. biologia, matematyka, fizyka, chemia (bodajże)
W Białymstoku są 2 szkoły dwujęzyczne: III LO z językiem hiszpańskim- klasa 4-letnia, na pierwszym roku 18 godzin języka hiszpańskiego, angielski, kultura Hiszpanii, język polski.
VI LO stawia na język francuski. Przedmioty wykładane to historia i WOS, chyba 6 godzin francuskiego tygodniowo.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa