Pomoc w kontakcie telefoniczym z Francuzami

Temat przeniesiony do archwium.
witajcie

Na początku zaznaczę że nigdy nie uczyłem się francuskiego, angielski znam dosyć dobrze (komunikatywny ++ :) ).

Chce jechać w środe do Francji po upatrzoną maszynę rolniczą do mojego gospodarstwa znalezioną na leboncoin - z tym sprzedawca dogadałem się przez maila po angielsku i mam nadzieje że wszystko pójdzie dobrze....ale wiadomo jak to jest maszyna może się sprzedać nim dojdę na miejsce.

Może to zabrzmi podejrzanie ale nie jestem handlarzem i to jednorazowa akcja.

Żeby w razie czego nie "wrócić z pustymi rękoma" upatrzyłem na leboncoin kilka innych rzeczy np. przyczep kampingowych. Próbowałem pisać do wielu sprzedawców po angielsku i po francusku z google translate - efekt z 15 wysłanych maili dostałem jakąkolwiek odpowiedz na 2 ...kontakt mailowy z francuzami to widzę że prawie nie istnieje.
Dzwoniłem też w 3 miejsca i próbowałem dogadać się po angielsku to albo nie odbieraja jak widzą 0048, albo piszą zaraz sms że "vendu" ale ogłoszenie dalej wisi, albo nie rozumieją nic a na sms po francusku nie odp.

Krótko mówiać nie znając francuskiego drogą przez męke.

Czy byłby tu ktoś chętny pomóc mi odpłatnie ? chodzi o telefon do sprzedawcy z Francji (najlepiej z telefonu z Francji bo jak zobaczą te 0048 to szanse są pół na pół) i spytanie czy jeszcze aktualne, o adres do odbioru przedmiotu no i generalnie umówienie wizyty.
Liczę że będąc już na miejscu dam sobie radę, najwyżej z pomocą translatora www.

Oczywiście uczciwie zapłacę, nie chce nic za darmo.

sprawa dosyć pilna więc prosze o kontakt na email: [email] lub tel/sms 6[tel]
lub tutaj w temacie :)

pozdrawiam