Czym do Paryża??

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Mam zamiar pod koniec czerwca lub na początku lipca wypaść na tydzień do Paryża...tylko czym?
Chodzi mi o tania - ale bezpieczną podróz?
Samolotem?Autobusem?Pociągiem?

Prosze!
Ja do tej pory jezdziłam albo samochodem albo autokarem:) Ale wydaje mi się że teraz ceny biletów lotniczych sa zbliżone do 'autokarowych';) a przy tym jaka wygoda i raz dwa, nim się obejzysz bedziesz w Paryzu:)
Samolotem- ja latam z www.wizzair.com i wychodzi nawet taniej niz autobusem
autostopem oczywiscie! inaczej nie przezyjesz przygody. ja tez sie wybiore tak do Francji badz Belgii. a nuz sie spotkamy :).
dzieki za wpisy,
a tak by the way, jakie są ceny?
w wizzair to 385 zł w obie stronki, ale nie wiem jak jest w autobusach i pociągach.

>autostopem oczywiscie! inaczej nie przezyjesz przygody. ja tez sie
>wybiore tak do Francji badz Belgii. a nuz sie spotkamy :).

Ja bym sie sam stopem nie wybrał!! ale to kwestia charrakterru
nie wiem jak pociagi, ale busem to cos powyzej 350 zl chyba...o ile dobrze pamietam:) ale nawet gdybys zaplacil troszke wiecej za przelot to naprawde sie oplaca....nie musisz spedzac ok 24h(zalezy skad jedziesz) w autobusie...a najgorsza jest noc!
raz jak jechalam do paryza w autokarze nie bylo kilimatyzacji! bylo lato!! dopiero w Lille zmienili nam autokar! bylo naprawde strasznie!:/
Innym razem w poznaniu dosiadla sie grupka dziewczyn belgijek w wieku 14/15 lat z opiekunem...to byl jak sie okazalo oboz konny;) dobrze ze tym razem byla klima to mozna bylo co nieco pozbyc sie niemilego zapachu:D
takze zastanów się nad tym czym chcesz podrozowac hyhy;)

hm... ale tez przelot wizzair do paryza to chyba nie jest do samego paryza tylko do jakies meijscowosci oddalonej o ok.80 km od...? tak cos mi sie wydaje...?

pozdr:)
rowniez odradzam autobus. jechalem - ledwo przezylem
a autostopem to naprawde musi byc przygoda! tylko ja bym sie nie odwazyla raczej;) chyba ze wzielabym udzial w programie "the trip" hehe z kamerami to inna sprawa;)
ale z lotniska so Paryża można dojechać komunikacją miejską za 8 euros.
:)
Pzdrawiam
>ale z lotniska so Paryża

*do Paryża
dlaczego az 8 euro?!
z Charles de Gaulle dojazd za 10 euros autokarem Air France, sa tez autobusy RATP i RER bodajze B ale nie wiem ile kosztuje bo zazwyczaj biore Aautokar ale na pewno jest taniej.

w Orly dojazd jest rzeczywiscie za 8 euros autokarem AIr France ale sa tez inne mozliwosci : RER C, autobus RATP.
Jesli wezmie sie bilet w wie strony od rau jest taniej (np z Orly w jedna strone 8 euros, w dwie: 12) Roznica!
A czy tam sie kupuje bilety? Czy cos na zasadzie polskiego PKS, czyli wsiadasz, płacisz kase, jedziesz?
Na czym to polega? I czy bilet może kupić osoba niepełnoletnia?
Dobra, Już mniej więcej wiem o co chodzi :)
te 10 bilecików się dużo bardziej opłaca niż kupywać po jednym.
A nie ma biletów, typu : tygodniowy?
polecam samolot. Od paru miesiecy latam z skyeurope i jestem bardzo zadowolona. Jezeli kupisz bilet przynajmniej miesiac wczesniej to w obie strony moze wyniesc cie tylko 200zl czyli tyle co oplaty lotniskowe. Na stronie www.skyeurope.com jest centrum rezerwacji i tam mozesz sprawdzic ile dokladnie danego dnia kosztuje bilet. Ceny zmieniaja sie tam bardzo czesto i jednego dnia moze to byc 25E = oplaty lotniskowe (25E) a nastepnego 11E albo 1grosz. W Paryzu mozesz kupic sobie bilet tygodniowy tzw orange carte, ktora obowiazuje na wszystkie srodki transportu ale ceny nie pamietam. Jest uzalezniona od tego na ile zone (Paryz obejmuje 3). Na sam weekend mozesz kupic ticket jeunes (o ile masz mniej niz 26 lat) ktory kosztuje nie wiele. Wszelkie informacje na temat poruszania sie po Paryzu znajdziesz na
http://www.ratp.fr/
podejrzewam ze ceny biletow tez. Jak uda Ci sie znalezc jakis niedrogi hotel to daj znac bo pod koniec sierpnia tez che sie wybrac.
Milego pobytu.
www.aijparis.com - schronisko, od 13 E, lipiec i sierpien - 17 E (sniadanie, nocleg, itd.)

A w skyeurope bilet kosztuje ponad 400 - właśnie byłem na stronie :(
chyba wybiorę wizzair : w obie strony 385 zł.

Dzieki za informacje
Merci bcp.
Luke są bilety tygodniowe tzw. Carte orange :) kosztuje chyba powyżej 10 euro...bardziej sie oplaca kupic karte niz 10 biletow za 10 euro czy tam iles;) No tylko musisz wziąć ze sobą zdjęcie legitymacyjne:)
Dziesieć biletów ze zniżką kosztuje 5,2 E.
to nie jest znowu tak drogo.
A w dodatku nie wiem ile będe podróżował komunikacją miejską (co prawda podejrzewam ze duzo :)

Naprawde w SkyEurope płaciłaś 200 zł? a kiedy to było? Bo jak teraz sprawdzam na sierpień to ~445. Juz taniej jest w wizzair.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Luke
Uj uj uj...załatwiam wszystkie formalnosci zwiazane z tym wyjazdem...tylko ta cholerna podróż wydaje się nagorsza. Na 80 % wybieram wizzair. Tak w ogóle latał ktoś z nimi? Dużo sie spóxniają? a moze przysłowiowo "robią w balona" ? Bo jeszcze pozostaje mi skyeurope, tu nieco drożej.

Czekam.

PS. ktoś jeszcze wybiera się w sierpniu do Paryża? Może nie będe sam :P
Pozdrawiam
Uj uj uj...załatwiam wszystkie formalnosci zwiazane z tym wyjazdem...tylko ta cholerna podróż wydaje się nagorsza. Na 80 % wybieram wizzair. Tak w ogóle latał ktoś z nimi? Dużo sie spóźniają? a moze przysłowiowo "robią w balona" ? Bo jeszcze pozostaje mi skyeurope, tu nieco drożej.

Czekam.

PS. ktoś jeszcze wybiera się w sierpniu do Paryża? Może nie będe sam :P
Pozdrawiam
a na dzień dzisiejszy jedziesz sam?! odważny chłopak;]
No jade, jade, jakt nikt nie jest chętny to jade sam :)
Oczywiscie nie jade w ciemno, musze miec wszystko opracowane itp.
Tak więc pozdrawiam.

PS. Ktoś jeszcze wybiera sie do Francji w wakacje? Może jakies wrażenia, jak było?albo jak będzie ?, co planujecie?jak coś moje [gg] .
Czekam na wpisy.
Luke
ja i moj maz chcemy jechac do paryza:)
jak jeszcze nie wyjechales do napisz maila [email]
Ja i moja kolezanka wybieramy sie rowniez do Paryza ale na poczatku wrzesnia,wiec jak chcesz to mozmey jaokos sie zorganizowac.Jestesmy z legnicy,pozdraiwm:)Moj email: [email]
sory a czy możesz mi powiedzieć w jakiej linii jest taniej niż autobusem?
czesc ! ;) mam zamiar wybrac sie do Paryza w połowie wrzesnia...tygodniowy wypad...szukam chetnych ;) jeszcze nic nie rezerwowane ;/
Ja z koleżanką planujemy jechac do Paryża w terminie 8-14.09, też jeszcze nic nie mamy zarezerwowanego (tzn. samolotu w jedną strone do Paryża, bo powrót samochodem ze znajomym który już tam jest) [gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa