firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
1111-1122 z 1122
| następna
@FizYo
W godzinach pracy salarie (np od 9h do 17h) pracujesz jako salarie czyli sostajesz standardowa miesieczna wyplate. Natomiast jesli dodatkowo pracujesz po godzinach (np od 17h do 20h) to dorabiasz jako liberal czyli prywatna dzialalnosc gospodarcza. Wowczas musisz zalozyc wlasna dzialalnosc zglosic ja do Ordre, podpisac kontrakt z placowka, ktora udostepnia ci pomieszczenia i urzadzenia itp. zakladasz wlasne konto PRO w banku, zglaszasz sie do Securite Social i podpisujesz z nimi konwencje, ubezpieczas swoja dzialalnosc itp.

Sorry, ze odpisuje tak pozno. nie bylo mnie tu przez pewien czas.
byc moze juz przebrnales juz przez te wszystkie procedury, wiec podziel sie twoimi doswiadczeniami.
pozdr!!
@karimark
Rozumiem twoje motywy.
Sa ludzie, ktorzy przeszli sami cala procedure nostryfikacji, sa tez tacy co skorzystali z uslug agencji posredniczacych. W aktualnych warunkach ja osobiscie zglosilbym sie o pomoc do agencji.
Jest to opcja szybsza, tansza i zabezpieczona, bo przez okres kontraktu zobowiazuja sie tobie pomoc rowniez w instalacji na miejscu. Na twoim miejscu w tej chwili pracowalbym nad jezykiem francuskim.
Pierwszy rok pracy odrobisz dla agencji, zorientujesz sie troche jak wyglada zycie i praca we Francji i dalej bedziesz mogla sama decydowac czy szukasz innej ciekawszej oferty, czy zmieniasz region na bardziej sloneczny, blizej morza/gor/lasow. lub decydujesz sie na prace w prywatnym gabinecie.

Twoje umiejetnosci z dziedziny pediatrii napewna sie przydadza jesli nadal chcesz pracowac w tej dziedzinie. Malo kto pewnie bedzie sie podniecal twoimim dyplomami, za to jesli osiagniesz znaczacy progres z pacjetami pracujac konkretna metoda/technika wowczas ktos moze sie zainteresowac.
Cześć Wszystkim :)
Wracam po raz kolejny (pod innym nickiem, straciłam stare dane do logowania), ponad rok temu będąc jeszcze na bliskim wschodzie pytałam Was czy jest sens w ogóle do Francji wyjechać. Kilka dni temu minęło już pół roku od kiedy pracuję w termach na południu Francji (okolice Aix -Marseille) i nie żałuję. Sezon termalny powoli się kończy i targają mną wątpliwości z kategorii "co dalej", postanowiłam więc napisać, może Doświadczeni (żeby nie było, że "starzy;) Wyjadacze mi coś podpowiecie :)
Nie chcę kontynuować pracy w termach w nowym sezonie, bo czuję się już wystarczająco odmóżdżona i fizjo-zacofana, mam ochotę na "wincyj" (pod względem finansowym jak i zawodowym), no i mogę nawet pracować w tygodniu po 12h dziennie, ale przynajmniej weekendy i jours fériés chciałabym mieć wolne, co na ten moment jest niemożliwe.
Kusi mnie przejście na liberal (assistante/collaboratrice), jednak im więcej czytam tym bardziej się boję - formalności (nie rozumiem wielu rzeczy, nawet tych omawianych między Polakami na grupie "kiné po polskiemu"), opinii że robiąc 2 pacjentów na godzinę nie idzie z tego wyżyć (a póki co logistycznie nie widzę opcji żebym dała radę więcej), potencjalnych problemów z pójściem na urlop (normalny, dla odpoczynku) lub macierzyński (w przyszłości) - jak czytam o tym wszystkim to mi się słabo robi. Czy serio jest aż tak źle?
Mój chłopak bardzo mnie namawia na liberal, sam będąc programistą przeszedł na własną działalność 2 lata temu i twierdzi, że już nigdy na etat/kontrakt nie wróci, oferuje pomoc swojego księgowego.
Jestem gotowa na to, że o pracy 35h w tygodniu mogę zapomnieć i na własnej działalności trzeba mocno za******lać, zastanawiam się tylko czy "wyjście ze strefy komfortu" rzucając się na liberal po 9mc we Francji to nie skok na głęboką wodę, czy dać sobie jeszcze czas i pobawić się rok na jakimś CDD lub CDI.
Jak Wasze doświadczenia?
do DomSzy91
Pamietam twoj wpis jakis czas temu, jak jeszcze bylas na bliskim wschodzie. Nie pamietam czy cokolwiek odpowiedzialem, ale byl to dla mnie bardzo ciekawy opis pracy w zupelnie innych realiach.
Trudno jednoznacznie odpowiedziec na twoje pytanie.
Ja uwazam, ze we Fr jest naprawde duzo mozliwosci podjecia pracy w naszej dziedzinie w roznej konfiguracji.
Termy chyba to najprostsza forma, potem masz etat salarie, mozna interim jesli jestes mobilna i plastyczna i chcesz troche zwiedzic kraj i rozne placowki. No i jest prywatna dzialalnosc..
gdzie tez jest duzy wybor, bo mozesz byc remplacante i zwiedzac gabinety, mozesz znalezc jakis maly, lub bardzo duzy np do 20 kine w jednym gabinecie. Mozesz skupic sie na terapii manualnej i wowczas trzeba poswiecic te 30min na pacjenta. mozesz tez robic wizyty domowe lub podpisac kontrakt z domem starcow.
Jesli sa mozliwosci to mozesz proponowac zajecia na basenie wowczas w ciagu 45-60min mozesz miec kilku pacjentow na raz.
Mankamentem prywatnej dzialalnosci sa stale oplaty i wszelkiego rodzaju skladki, podatki itp. No i oczywiscie retrocession, ktore ja nazywam haraczem!!

Juz pewnie kiedys pisalem, ze moja kariere zaczalem od centre de reeducation. Ponad 12lat temu, wiec smialo mozesz mnie nazywac starym. Na prace w gabinecie podjalem sie po ponad 2latach pracy jako salarie. W gabinecie pracowalem przez 9lat. I poprostu 30% haraczu za seanse i 45% za balneo mnie ostatecznie zniechecily!!
Tym sposobem ponad rok temu przenioslem moja dzialalnosc na moj domowy adres i postanowilem proponowac moje uslugi na zewnatrz. Tym sposobem unikam retro i wszelkich oplat za prowadzenie gabinetu.
Rano nadal jestem salarie na pol etatu, ale tylko po to by miec dostep do basenu wieczorami za jedyne 10% retro. Mam 10h ktore spedzam w wodzie tygodniowo. Poza tym podpisalem kontrakty z 3 okolicznymi prywatnymi domami starcow.
Oczywiscie nie jest to zbyt ambitna i ekscytujaca praca, ale ja swoje juz odrobilem.
Teraz zadowalam sie 8kEuro netto na miesiac i wakacjami na drugim koncu swiata.
Planuje tak popracowac do 55lat, w tym czasie kupic kilka mieszkan i nie liczyc na mierna emeryture, ktora zapewni mi panstwo.
Ale rozumiem, ze swiezo upieczeni i nowodyplomowani koledzy sa bardziej ambitni i chetni do pracy.

Kazdy musi jakos znalezc swoj sposob jak zorganizowac sie w pracy by byly z tego dochody i miec toche czasu na zycie poza praca.
Ponawiam ogloszenie oferty pracy w miescie Magny en Vexin (Val d'Oise 95) poszukuja do prywatnego gabinetu dwie osoby.

www.doctolib.fr/maison-de-sante/magny-en-vexin/maison-de-sante-des-cordeliers-magny-en-vexin

Jest to centrum medyczne, gdzie pracuje kilku lekarzy rodzinnych, kardiolog, pielegniarki, dietetyk, polozna, podolog, psycholog i jeden kiné. W ostatnim czasie rozbudowali dosc znacznie czesc dla kiné, dlatego sa dwa dodatkowe miejsca.
Jest to bardzo ciekawa oferta dla mlodych, ktorzy chca po raz pierwszy zainstalowac sie na liberalu
Pacjentow cale mnostwo tylko chciec pracowac. Ten kine, ktory tam pracuje od kilku lat, jest bardzo zmotywowany i proponuja pomoc w instalacji i ze znalezieniem mieszkania i wszelkimi formalnosciami zwiazanymi ze startem w nowym miejscu.
Ja sam mieszkam zaraz nieopodal i pracuje rano w szpitalu w tymze wlasnie miasteczku, rowniez proponuje moja pomoc i wsparcie na starcie
lotnisko: Beauvais i CDG w zasiegu 45min.
wiecej szczegolow u mnie na: [email] lub 06.10.17.05.38

PS. kilka miesiecy zglosil sie do mnie chlopak (ksywka na tym forum: Loker19) w zwiazku z ta oferta ale niestety nie odpowiedzialem mu na czas i chyba juz od tamtej pory nie wrocil na to forum. Jak ktos zna to podajcie mu ta infrmacje, ze oferta nadal aktualna.
przylaczam sie moja Kine tez szuka pracownia do swojego gabinetu Laigneville (Oise)
Witam,

Mam pytanko w sprawie AVIS D'IMPO/ NON-IMPO. Pracuje we Francji od maja 2019 w centre de reeducation w dep. 95, mieszkam aktualnie w kawalerce co dostałem od placówki i muszę niedługo się wyprowadzić na swoje... A zauważyłem ze bardzo ważnym dokumentem (zwłaszcza przez różne agencje) jest AVIS D'IMPOSITION, a skoro nie pracowałem w 2018 roku we Francji, to nie mam żadnych REVENUS tutaj... założyłem sobie Numero Fiscal i nie wiem teraz jak załatwić AVIS DE NON-IMPOSITION za 2018. Babeczka z IMPO wysłała mi deklaracje ''2042'' do wypełnienia, więc się zastanawiam czy muszę podać adres Polski gdzie mieszkałem w 2018 i dochody polskie (lub 0 euro).. ?
Miał ktoś może taką sytuację i wie jak to rozwiązać ?

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam,
FizYo
Do FizYo,
Taki papier dostaniesz oficjalnie dopiero w kwietniu/maju przyszlego roku.
Mysle, ze najwazniejsze aby moc wynajac mieszkanie przez agencje to kontrakt CDI i kilka ostatnich zaswiadczen o miesiecznej wyplacie oraz wyciag z konta.
Zglos sie do najblizszej placowki Centre d'Impots i zapytaj co moga dla ciebie zrobic w tym momencie.

Gdzie dokladnie pracujesz w 95?
Jesli chcesz zmienic miejsce pracy a pozostac nadal w 95 to mam dla ciebie ciekawa oferte z mieszkaniem na miejscu. Tym sposobem unikniesz problemu szukania mieszkania, zmieniajac jedynie miejsce pracy ;)

pzdr
Do Natedog

Dzieki za odpowiedz i propozycje. Udalo sie znalezc mieszkanie, przyjeli PIT z polski jako Avis d'impo. Jezeli chodzi o propozycje pracy, aktualnie mam jeszcze umowe z agencja z polski. Gdy skonczy sie umowa to moze sie zglosze ;)

Pozdrawiam,
FizYo
Mam kolezanke w Gisors (27140)
poszukuje asystenta do nowego, dobrze wyposazonego gabinetu.
mozliwosc pracy na pol etatu lub caly. retro 800E/miesiac.
jesli znacie jakichs chetnych to prosze smialo zglaszac sie na: [email] lub 06.10.17.05.38
Czesc,

Mam pytanko w sprawie liberal. klinika, w ktorej pracuje oferuje mozliwosc dorabiania po godzinach na liberal ale nalezy zalozyc dzialanosc na wlasnym adresie domicile. Chcialbym wiec zapytac czy w takim przypadku trzeba koniecznie poinformowac właściciela/agencje nieruchomosci o tym ze sie zaklada dzialanosc z adresem domowym ? czy mozna to zrobic bez zglaszania ? Oczywiscie rehabilitacja bedzie w klinice, tylko oficjalnie dzialalnosc musi byc na wlasnym adresie.
Dzieki z gory za info.

Pozdrawiam,
FizYo
do fizYo,

Ja na twoim miejscu bym zglosil i poinformowal.
Bedzie to jedynie adres 'domiciliacion' gdzie beda ci przychodzic wszystkie papiery i faktury.
A ty natomiast bedziesz mogl sobie odliczyc czesc twoich oplat, skoro np jedno z twoich pomieszczen zadoptujesz jako 'biuro'.
W takim przypadku najlepiej byc wlascicielem takiego mieszkania lub domu wtedy nie jestes juz od nikogo zalezny.. ;)
Temat przeniesiony do archwium.
1111-1122 z 1122
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie