Polacy - Lyon, Macon, Bourg-en-Bresse oraz okolice

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 85
poprzednia |
Witam wszystkich. Jeśli jesteś z okolic tych miast i mieszkając we Francji brakuje Ci kontaktu z Polakami lub chcesz takie znajomości poszerzyć odezwij się na forum lub prywatnie [email]

Pół roku temu tak jak i dziś daliśmy takie ogłoszenie o podobnej treści na które kilka osób odpowiedziało. Spotkaliśmy się raz, drugi, trzeci i tak nam leci. Bardzo chętnie poznamy nowe osoby i poszerzymy to grono. Lato w pełni i można to wykorzystać - wspólne grille, baseny, wypady na kawę itd.

Pozdrawiamy
Dziś w Lyon mamy kolejne spotkanie. Pozdrawiamy
Witam. W ten weekend planujemy wspólny wypad nad jeziorko połączony z grillowaniem. Prawdopodobnie będzie to niedziela. Szczegóły na maila [email]
Witam i pozdrawiam wszystkich polakow mieszkajacych w Lyon i okolicach.Mam na imie Katarzyna,w przyszlym roku zamierzam sie przeniesc do Lyon,narazie mieszkam w Wielkiej Brytanii,Francja to dla mnie zupelnie nowe miejsce,ucze sie jezyka,ale prawde mowiac obawiam sie troche tych "przenosin",wszystko jest tu dla mnie nowe,bede musiala znalezc prace,mam kilka pytan zwiazanych z zyciem w tym nowym choc pieknym miescie.Jaka pomoc moge uzyskac na starcie,jak wyglada opieka medyczna,jakie trzeba spelnic warunki przy samozatrudnieniu i czy np konsulat polski jest dobrym miejscem na uzyskanie jakiejkolwiek pomocy czy porady.Bede wdzieczna za wszelkie informacje i rady.Pozdrawiam wszystkich tu mieszkajacych.k.
Witam rodaków :) od połowy września będę dopiero we Francji, w departamencie 39 w Lons....jakby było jakieś spotkanie tam organizowane bądź okazałoby się jednak, że jakiś polak tam mieszka to chętna jestem jak najbardziej :) w innym wypadku muszę pierw zrobić prawo jazdy, które i tak zamierzam już tam zrobić :P i wtedy będę mogła dojeżdżać :)
Pozdrawiam :)
O jaką pomoc Ci chodzi? Socjalną czy językową czy zawodową czy .......... ?
Ja uważam opiekę medyczną za bardzo dobrą we Francji, ale opieka w dużej mierze zależy od tego jakie masz ubezpieczenie zdrowotne dodatkowe dokupione do podstawowego. Wiadomo czym więcej na takie ubezpieczenie dajesz tym więcej dostajesz itd. Przy samozatrudnieniu z tego co wiem zakładanie firmy wygląda jak w całej UE tak samo i o jakiś komplikacjach nie słyszałem (ale ekspertem nie jestem więc tutaj się lepiej popytaj na forum i załóż taki temat) Na pewno firmę łatwiej prowadzić we Francji niż w Polsce. Urząd Skarbowy jest łaskawszy niż Polski i nie patrzy jak wydoić przedsiębiorcę czekając na jego potknięcie. Co do konsulatu i jego funkcjonowania nie masz co liczyć na jakąś mega pomoc, ale może jakieś informacje wstępne uzyskasz.
witam ! mieszkam w Lyonie od 2 lat i wraz z rodzina chcialabym zalozyc sklep z produktami polskimi....:) mysle ze niejeden polak jak i franuz skusiliby sie na nasze narodowe przysmaki. Prosze napiszcie co o tym sadzicie....z gory dziekuje ;)
Z tego co wiem to byl sklep w Lyon ale czemu go nie ma to nie wiem. Ja jestem za:) ogoreczki nasze a szyneczki... :) Pozdrawiam i czekamy na info gdzie sklep bedzie:)
Trzymam kciuki by sklep powstał i nie skończyło się na planach tylko. Zapotrzebowanie na taki sklep na pewno jest. Jeśli będzie duży asortyment na pewno i chętni się znajdą :)
Witam!!!

Napisz jak Ci idzie otwieranie sklepu. Z tego co się orientuję w Lyonie są dwa-lub trzy sklepy Rosyjskie z polskimi produktami wędliny,kasze ,piwo itd

Pozdrawiam
Piotr _71
a żołądkową gorzką można tam kupić? można poprosić o adresy..... dziękuję~!! :-)
Witam!!

Troszkę to trwało ponieważ nie miałem adresu więc musiałem się pofatygować
Lyon 69003
49 avenue Felix Faure
Gorzka jest ;-)

Pozdrawiam

Piotr
Polacy w Lyon i okolicach. Jeśli szukacie kontaktu z innymi Polakami dajcie znać. Spotykamy się przeważnie w weekendy - dyskoteka, grill, wypad nad jezioro lub basen. Pozdrawiam
......
Paczki z Polski do Lyon
Witam Wszystkich na forum i pozdrawiam.
Chcialem Panstwa zapytac czy do Lyonu dowozi ktos paczki itp z Polski.
Mieszkam obecnie w Belfort i po rozmowach z ludzmi postanowilem sie zajac sie transportem roznych rzeczy z Polski.Czy jest duzo Rodakow w Lyon i czy jest szansa na powodzenie tego przedsiewziecia.Moje uslugi mialy by byc na zasadzie (door to door)czyli od drzwi do drzwi.Prosze o opinie na temat tego pomyslu.Zapomnialem dodac ze nie tylko z Polski paczki lecz rowniez z Francji do Polski na teren calego kraju.Prosze o opinie.Z gory dziekuje.Pozdrawiam.
witam wszystkich mieszkam we francji juz od kilku lat i nie znam zadnych polakow dzis przypadkiem trafilam na ta stronke i mam nadzieje ze uda mi sie przyladzyc do waszej grupy znajomych mam na imie Agnieszka i mieszkam w okolicach Nouville sur saone ,Ars, no i oczywiscie Lyonu z kturego znam tylko stare miasto .
WITAM WSZYSTKICH
MIESZKAM W LYONIE I NIE ZNAM POLAKÓW TUTAJ MIESZKAJĄCYCH CHOĆ CZASEM SŁYSZY SIĘ JAK KTOŚ ROZMAWIA PO POLSKU. ....
MIŁO BY BYŁO CZASEM POROZMAWIAĆ
Cytat: marMARI
WITAM WSZYSTKICH
MIESZKAM W LYONIE I NIE ZNAM POLAKÓW TUTAJ MIESZKAJĄCYCH CHOĆ CZASEM SŁYSZY SIĘ JAK KTOŚ ROZMAWIA PO POLSKU. ....
MIŁO BY BYŁO CZASEM POROZMAWIAĆ
witam.mieszkam kolo lyonu departament 01.chetnie poznam polakow mieszkajocych niedaleko.pozdrawiam.
Witam!Od kilku dni mieszkam w Lyonie i poszukuję pracy.Może ktoś ma informacje na temat ofert.Jestem zainteresowana każdą pracą.Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.Pozdrawiam!!!
linea26
Witam ja mieszkam w Lyonie tzn niedaleko Mermoz.
Pozdrawiam serdecznie
Naprawdę nikt nic nie wie o pracy w Lyonie? :( Poszukuję czegokolwiek,sprzątanie,opieka.Proszę o odpowiedź.Dziękuję i pozdrawiam.
Chcemy zamieszkac w Lion. rodzina dwa plus jeden, a właściwie dwa, ale
Nasza córka mieszka już w Paryżu. A my raczej Lion.
Wstępnie jedziemy tam , żeby się nieco rozejrzeć. Będziemy w Lion od 19 tego do 25 października.
szukamy miejsca, gdzie moglibyśmy się zatrzymac...i ceny żeby nas nie zniszczyły:0
Może znacie takie miejsca.
W przyszłości marzy nam sie stworzenie teatru polskiego w Lion, no teatru, to może za dużo powiedziane, ale grupy teatralnej. Nie musi być tylko polski skład. Grupa teatralna dla dorosłych i zajęcia teatralne dla dzieci. Zajmujemy się teatrem od lat z sukcesami. Chętnie się spotkamy, porozmawiamy. I będziemy wdzięczni za pomoc w znalezieniu noclegu na październik. pozdrawiamy
nasz mail [email] do zobaczenia:)
zajmujemy sie teatrem od lat,
swoja droga myślicie , że w Lion znajdzie się miejsce dla artystów z zacięciem pedagicznym, czy tylko hydraulicy i spawacze mają szansę. Uwielbiam umiejetność spawania, nawet poprosiłam tatę, który jest w tym mistrzem, aby mnie nauczył....ale chyba nie mam szans na przekwalifikowanie się
pozdrawiam raz jeszcze:))))
v
Proszę o jakiekolwiek informacje o pracy w Lyonie.Może ktoś coś wie na ten temat.Życie zmusiło mnie do emigracji i pilnie poszukuję pracy.Mam nadzieję,że znajdzie się jakaś dobra dusza,która jest w stanie mi pomóc.Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Bardzo proszę o informacje na temat jakiejkolwiek pracy na sprzątaniu.Piszę tu już kolejny raz ale tylko dlatego,że jestem w bardzo ciężkiej sytuacji.Zostałam sama z córką i pilnie potrzebuję pracy.Może być cokolwiek.Bardzo mi zależy żeby coś znaleźć.Proszę o odpowiedź.
Cytat: linea26
witam.mieszkam kolo lyonu departament 01.chetnie poznam polakow mieszkajocych niedaleko.pozdrawiam.
Cytat: agnieszkaperraud
Cytat: linea26
witam.mieszkam kolo lyonu departament 01.chetnie poznam polakow mieszkajocych niedaleko.pozdrawiam.
WITAM
MAM PYTANIE CHODZIŁ KTOŚ NA KURS DO OFII W LYONIE?
JAK WYGLĄDA EGZAMIN PO TAKIM KURSIE?
POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z LYONU I OKOLIC
Witam serdecznie jesteśmy właśnie w Fleurie. Skończyliśmy winobranie nieco wcześniej, ale nie o to tu chodzi... Mieliśmy wypadek i szukamy transportu do Polski dla 2 osób... Jeśli ktoś byłby w stanie nam pomóc proszę o kontakt pod numer: 727915757
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 85
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka