skladki nfz

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!

A wiec moja sprawa jest nastepujaca... :
w tym roku zdalam mature, skonczylam liceum i wybieram sie do Paryza na rok. I sprawa sie troche komplikuje.. poniewaz jako iz nie bede uczeszczala do szkoly w Polsce nie bede miala placonej skladki nfz. I nie wiem teraz jak bedzie to wygladac w przypadku kiedy musialabym wrocic do Polski zakladajac ze bylabym powazniej chora i musialabym byc w szpitalu np.. czy w takim wypadku polski szpital mnie przyjmie? we Francji bd miala ubezpieczenie euro 26 ale to jest raczej na nagle wypadki. Wiec zakladam ze w razie jakiejs powaznej infekcji wroce tutaj tylko nie wiem jak to bedzie dalej wygladalo.. Czy musze w takim wypadku co miesiac placic 240 zl na skladke nfz czy mozna wymyslic cos innego?? jezeli macie jakies pomysly lub wiedze na ten temat prosze o informacje!
z gory dziekuje i pozdrawiam
Radzilabym postarac sie o ubezpieczenie francuskie, a wczesniej o karte EKUZ w Polsce.
Jeśli zacznie pracować, jestes automatycznie zapisywana do francuskiej służby zdrowia przez pracodawcę. Jeśli nie będzie pracować to lepiej zaopatrzyć się w ekuz i tak jak mówisz euro26

 »

Studia we Francji