problem z pisaniem

Temat przeniesiony do archwium.
a niby jak ma napisac na moim komputerze ê,â itp litery skoro mam uklad klawiatury polski...przeciez nie bede ASCII wpisywal bo to nienormalne.
Prosilbym o rozwiazanie takiego problemu bo to strasznie zniecheca do korzystania z serwisu \"słówka\"
pozdrawiam
Al;ez to proste! Wystarczy dodac klawiature Francuska i zmieniac je klikajac maly znaczek na pasku menu. ABy dodac klawiature francuska robisz tak:

W panelu strerowania kliknij na REGIONALNE I Jezykowe Opcje ( Regional and Language Options ), szukaj ikonki z globusem. U gory kliknij LANGUAGES ( Jezyki) i kliknij DETAILS przycisk. Ukaza sie aktualnie zainstalowane klawiatury. kliknij ADD ( dodaj) i wybierz z listy Francuska ( Francja) i kliknij OK. Kliknij jeszcze LANGUAGE BAR SETTING ponizej listy aktualnie zainstalowanych jezykow i zaznacz haczykiem 1 i 3 opcje tylko: show LANGUAGE BAR on teh deskktop, i Show additional Language ikons in the taskbar. Kliknij APPLY a potem OK dla obu otwartych okien. I zrobione!!!


Na pasku menu ukazesie skrot aktualnie ustawionej klawiatury np PL, EN, FR,DE itd. Pozwoli Ci to zmieniacklawiatury jezykowe jednym kilknieciem w trakcie pisania.

W moim przypadku mialam problemy z francuskim ù jako, ze te ustawienia sa dla dluzszej klawiatury, a nie skroconej laptopowej jaka ja mam. ù bylo pod klawiszem nieobecnym u mnie. A francuzi nie wymysili tak wygodnej klawiatury jak Polska( programisty) pomogl mi jednak darmowy program ( dostepny w microsoft.com downloads pt. Microsoft Keyboard Layout Creator, ktory pozwala wlasnorecznie projektowac i ladowac wielojezyczne klawiatury lub poprawiac te akatualnie istniejace.

Opcja jest tez uzywanie jednej klawiatury, amerykanskiej wersji International, ktora ma wiekszosc znakow. Kazda klawiatura ma jednak opcje klikniecia Alt + costam dla pokazania obcego znaku np ALT+ 0232 = è
ale to upiornie meczace w praktyce uzywania:)

Co do Thesauri czy spell checkers to polecam program \"Microsoft Proofing Tools 2003\" ,ktory ma tlumaczace slowniki, tez i te bliskoznaczne, poprawia ortografie, gramatyke itd dla ponad setki jezykow. Zaladowac mozna tylko te ktore sie uzywa. NPARAWDE warty inwestycji dla wielojezycznych osob poslugujacych sie tymi jezykami na codzien.
Hej mam problem z pisaniem ' (apostrof) po francusku. Po przejściu na klawiaturę francuską Wciskam shift+4 i wychodzi ' jednak w ćwiczeniach program kwalifikuje to jako błąd.

« 

Studia językowe

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje