DALF B3, B4

Temat przeniesiony do archwium.
Czy zdawał z was ktoś Dalfa B3 i B4? Ja zdaję w czerwcu i chciałabym się mniej więcej dowiedzieć jak jest.
trudno jest. nie ma konkretnych zadań na to czy na tamto, a "kasują" cie z popełnianych po drodze błędów. musisz między innymi wypowiedzieć się na zadany temat (czasu na przygotowanie dają chyba) oraz napisać pracę pisemną na również zadany temat
zaraz zaraz, a czy jednostki B3 i B4 to nie jest przypadkiem dElf 2? dAlf to chyba teraz C1 i C2 ?
bzdury pleciesz. C1 i C2 to POZIOMY i to nowego DALFa, B3 i B4 to JEDNOSTKI DALFa wg starej formy.
jakie bzdury?
c1 i c2 nie sa poziomami hehe, tylko właśnie jednostkami DALF a PYTAŁEM właśnie o to. Starej normy juz nie ma, w tej sesji jest już tylko i na szczęście nowa :)

powodzenia wszystkim
Co Ty pleciesz? W Nowym DALFie nie ma zadnych jednostek! Zdajesz egzamin jako calosc, nie po kawalku *tak jak FCE, CAE, CPE). Mozesz natomiast wybrac poziom, na jakim chcesz zdac egzamin - pozdstawowy - DELF A1 lub A2, sredni - DELF B1 lub B2 i zaawansowany - DALF C1 lub C2. Wybierasz co chcesz, nie musisz zaliczac zadnych innych egzaminow. Jak mi nie wierzysz to zajrzyj na strone http://www.ciep.fr/ i prosze Cie, nie wprowadzaj ludzi w blad.
Faktycznie w nowej wersji zdaje się całość, a nie jednostki. Poza tym jeszcze w tym roku można zdawać starego DALFA ( ale wszystkie jednostki) lub kombinację jednostek. Zastanawiam się tylko, co będzie jeżeli się zdecyduję na całego starego Dalfa a nie zdam jakiejś jednostki?
nic nie plotę, nikogo nie wprowadzam w błąd. zaznaczam, że mogę się mylić, ale:


ponieważ z 4 jednostek zrobiono 2 na potrzeby unijne (od września 2005 c1 i c2), nie sądzę, aby trzeba je było zdawać razem od razu - nie oszukujmy się, trochę to jednak trwa - 3,5 i 4 h (polecam gorąco pdf-a z informacjami na stronie) :)

wiem bo byłem w okolicznym OAF-ie - pytałem, czytałem informacje na tablicach...a może to panie w sekretariacie się pomyliły?

cena za JEDNOSTKĘ (będę się upierał przy tej nazwie) DALFa wynosi 135zł (pytanie tylko: co w takim razie oni liczą za jednostkę?)

możliwe, że się mylę w którymś miejscu, proszę więc o oświecenie mnie wiarygodnymi informacjami. będę wdzięczny

serdecznie pozdrawiam
zapomnaiłem dodać - zmainy w organizacji certyfikatów wejdą w życie z dniem 1 września 2005. trochę szkoda, że nie wcześniej......
O mamo...

Nie da sie tak, to bedzie inaczej.

poziom wg unii / nazwa nowego egzaminu / jednostka starego egzaminu / odpowiednik w angielskich egzaminach
A1 / DELF A1 / DELF A1 / -
A2 / DELF A2 / DELF A2 / KET
B1 / DELF B1 / DELF A3-A4 / PET
B2 / DELF B2 / DELF A5-A6 / FCE
C1 / DALF C1 / DALF B1-B2 / CAE
C2 / DALF C2 / DALF B3-B4 / CPE

ZATEM: Jezeli zdajesz nowy DELF B2 to zdajesz DELF na poziomie B2, a nie jednostke B2. Tak samo jezeli zdajesz FCE to zdajesz egzamin na poziomie B2, a nie jednoske FCE. Jezeli nadal nie rozumiesz, to odslylam do slownika celem sprawdzenia znaczenia slowa JEDNOSTKA.
Aha, jezeli zdajesz DALF, to wcale nie musisz zaliczyc C1 i C2 (bo to nie sa jednostki !!). Wystarczy samo C1 LUB C2, by zdac DALF ! Natomiast to niesczesne C1 lub C2 wyznacza POZIOM na jakim zdales DALF...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa