sto i kad?

Temat przeniesiony do archwium.
wie ktos moze gdzie, kiedy i jak mozna sie zapisac na egzamin delf?? zwlaszcza w lubelskim?
hmm... na poszukiwania masz sporo czasu, bo sesja delfa juz jest, a zapisy kończa przyjmować na miesiąc przed (zwykle). Następna kazja będzie ok stycznia-lutego
zapisz się w ośrodku Alliance Francaise (oni przeprowadzają delfa)
poszukaj w wyszukiwarce internetowej, wpisując np

juz teraz mogę ci podac ich adres email : [email]
i ich nr.tel. - (0-81) 532-47-31
dziekuje za wskazowki. pozdrawiam
http://sokrates.umcs.lublin.pl/users/alliance/egzaminy.html#CF1

a ktory to jest egazamin? ten trzeci od konca? dlf 1re degre?
jak to który?
domyślam się, że chcesz zdawać delfa 1 - tak, to ten podpisany "delf 1re degre"
no tak, dzieki. bo tam wyzej jest jeszcze kilka jakchs tam wymienionych. jesli chodzi o te pozniejsze egzaminy o cywilizacji , to nalezy jakies ksiazki przeczytac? znasz moze jakies tytuly,polec prosze jakies.
generalnie książek do cywilizacji jako takich raczej nie ma. wymagana jest poglębiona wiedza ogólna o cywilizacji (tj. o kulturze itp.) poważniejszym problemem jest chyba jednak znajomość języka (sprawa znacznie bardziej skomplikowana niż z delf1)
yhm. wiesz, jesli chodzi o jezyk to ja wiem ze to jest b. powazna sprawa i dlatego nie zamierzam sie za to porywac. lecz zakladajac ze bede nonstop poglebial wiedze to kiedys to nastapi zapewne. w takim razie skad mam sie dowaidywac ciekawostek o krajach frankofonskich?
a żebym to ja wiedział...?
możesz sobie kupować co jakiś czas francuskie gazety w empiku (nie pamiętam tytułów, jest Le Point), ale kosztują niestety ok 16 zł....
dziekuje
Polecałbym jeszcze internet :D Myślę że /www.google.fr odpowie na większość historyczno cywilizacyjnych pytań :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa