delf B1

Temat przeniesiony do archwium.
hej... w tym roku chce zdawać egzamin delf B1 i w sumie nie wiem jak to przebiega(oczywiscie teoretycznie wiem czytałam nieco ale wiecie jak to jest....)czy ktos mógłby mi w skrócie zdac z tego małą relacje tak jak to wygląda w praktyce...jak z czasem itp.:) Druga sprawa to czy gdzies można znalezc przykładowe testy z kilku ubiegłych lat(wszędzie są tylko te z ostatniej sesji) albo czy są jakieś ksiązki specjalnie przygotowujące do tego egzaminu?? A tak poza tym czy duzo osób oblewa te egzaminy...czy trzeba np na ustnym odpowiadać perfekt:)i jakiego typu tematów mozna sie tam(na ustnym) spodziewac?? i jeszcze jedno pytanko jaki jest ogólny poziom trudności tego egzaminu...porównywalny z maturą??
dzieki z góry za odpowiedzi....pozdrawiam:)
przyłączam się do prośby:))rnrnszczególnie chodzi mi o książki....szukam szukam i nie mogę znaleźć:( może ktoś coś poleci?;)
ja mam ksiazke "DALF B1, B2, B3, B4, 450 activités" - Le Nouvel Entraînez-vous- Wyd. CLE International. Polecam oczywiscie.
ja też będę w czerwcu zdawć B1.
Obecnie korzystam z podręcznika LE NOUVEL ENTRAINEZ-VOUS DELF B1 - 200 activites wydawnictwo CLE INTERNATIONAL i !UWAGA! wyda w 2006 roku czyli przygotowująca do NOWEGO delfa B1. Jest to w tej chwili jedyny dostępny AKTUALNY podręcznik, jest też podręcznik "REUSSIR LE DELF B1" wydawnictwa DIDIER, ale pomomio różńych plotek, ksiażka ta jeszcze sie nie ukazała i nie ma jej w sprzdaży nigdzie. Wiem to, bo 2 tygodnie temy byłam w Paryzu i bezskutecznie szukałam tej ksiązki.

Ten podręcznik DIDIERA moze być lepszy niż CLE INTERNATIONAL.
Ja przygotowywalam sie do nowego delf A2 z Didiera i uwazam, że podzręcznik ten jest świetny i można się samameu z powodzeniem przygotować.
W podręczniku CLE INTERNATIONAL jest mnóstwo ćwiczeń, ale moim zdaniem połowa z nich nie jest potrzebna. ale to moje zdanie. Warto oczywiści do tego podręcznika dokupić CD, bez tego ani rusz....

A gdzie masz zamiar zdawać delf b1?
Ja prawdopodbnie w Katowicach w AF.
witajcie...
Jestem z Olsztyna i tez mam zamiar zdawać w czerwcu B1:)....
powiem Wam tyle... w zeszłym roku zdałam A1...a ucze się4 lata...i jak zobaczyłam test A2 ...no to się rpzerażiłam...że to taki banał
( testy sa na stronie : www.ciep.fr )
Tak więc postanowiłam zdawac B1 i przyznam, ze nie obawiam sie go bardzo.
Z tego co sie dowiadywałam , poziom B1...to taki pre-FCE z angielskiego , bo B2 to sam FCE, C1- CAE , a C2 - CPE..... Mając zdanego Dalfa C1 można studjowac we Francji.
Matura z Francuskiego jest gdzies na poziomie B1 w porywach do B2 na poziomie rozszerzonym...ale myślę ze ktos z B1 bez problemu sobie z nia poradzi.
Co do podręczników i materiałów...ucze się prywatnie, głównie z kserówek, natomiast materiały o egzaminie szukam w inteernecie. Myślę, ze nie potrzeba wydawac mase pięniedzy na drogie podręczniki, tym bardziej, ze takowe można tez znaleźc w bibliotekach językowych i wypozyczyc za darmo:).
Jesli chodzi o strukture egzaminu to ni jest skomplikowana...
4częsci:
Pisanie: to zazwyczaj wypracowanko na ok 180 słów lub list
Czytanie ze zrozumieniem: czyli 2 teksciki i pytanka do niego - raczej nic trudnego
Sluchanie: 2 słuchania x 2 - i pytania do tekstu....ale też bez problemowo
no i Ustny: zazwyczzaj jedno pytanie do którego jest czas zeby sie przygotować....no i kilka pytań od egzaminatora... Dobrze trafic na jakieś sympatycznie towarzystwo:)
mam nadzieje, ze choć trochę pomogłam
Trzymajcie się ....powodzenia:P
aha....jeszcze co to testów z poprzednich lat....to przykro mi ale takich nie znajdziesz....Dopiero w tym roku został wprowadzony posział na A!,A2,B1,B2,C1,C2....w poprzednich latach kazdy stopien podzielony był na około 5 egzaminów... a zatem w necie dostepne sa tylko egazminy z sesji zimowej..:)
a pod jakim adresem można znaleź te testy z sesji zimowej?
Ja zdawałam B1 w lutym i musze przyznać,że bardzo się bałam. W części ustnej najpierw trzeba bylo się przedstawic i powiedzieć coś o sobie ( potem komisja jeszcze mi pre pytanek zadawała). Do kolejnych zadań miałam 15 min przygotowania. Po pierwsze- miałam sytuację do odegrania, z tego co pamiętam miałam być u lekarza i opisać swoje objawy. Potem miałam tekst, który miałam opowiedziec ( chyba coś o śmiechu, że pomaga zgubic kalorie). Oczywiście komisja mi zadawała pytania.
Potem była częśc pisemna, ale musiałam na nią czekać ok 1 godz ( nie wiem dlaczego tak długo). A tam oczywiście comprehension ecrit, oral i production ecrit. Temat wypracowania miałam taki, że miałam zareklamować Polskę komuś z zagranicy.
W sumie nie bylo źle. Zdałam ( 77/100 pkt)
Cześć! Pracuję w księgarni językowej w Poznaniu. Między 10 a 15 czerwca pojawi się u nas książka "Reussir le Delf B1" + płyta CD audio wydawnictwa Didier. Cena detaliczna to 69,90 zł, ale jeśli ktoś wcześniej się zdeklaruje, otrzyma zniżkę 20% i brak kosztów przesyłki (całość 55,90 zł). Wystarczy napisać na mój adres: [email] POZDRAWIAM.
Ja zdawałam B1 teraz.
I myśle, że na beznadziejny pomysł wpadli.
Jak można dzielić delfa na juniora i tout public !
Pisałam delfa 7 dni po moich urodzinach, to znaczy, że już jestem całkiem dorosła i mam tak szerokie pojęcie na trudne tematy co inne panie w wieku 40 lat? ( a taki był mniej więcej przedział wiekowy ... )
Śmiech na sali. 200 zł w plecy :|
mam pytanie. Mam zamiar zdawać delf b1 w sesji zimowej. Czy jeśli skończyłam 18 lat teraz, to muszę zdawać tout public? Bo do tej pory słyszałam, że tout public jest dla osób, które ukończyły proces edukacji, a ja przecież jestem w Liceum... Bo jeśli mam zdawać tout public, to absolutnie odpada:(
Poza tym mam pytanie do tych, którzy mają to już za sobą - jakie były tematy? Jakie pytaina? I przede wszystkim, czy rozumienie ze słuchu było ... zrozumiałe...?
Bo zdawałam delf a2 w czerwcu i powiem szczerze, że jakość tekstu który trzeba było zrozumieć była beznadziejna. Cały czas zakłócenia... Nic nie słyszałam i wyłącznie strzelałam. Na szczęście jednak zdałam, bo już bałam się, że to będzie 160 złotych w błoto...
Pozdrawiam i proooszę o odpowiedz na moje ytanka, merci en avance:]
Hej chciałam spytać, ile trzeba mieć procent, by zdać egzamin. Z góry dziękuje :)
Seuil de reussite pour obtenir le diplome 50/100
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa