Francuski medyczny

Temat przeniesiony do archwium.
Salut!
Niedawno powstal nowy egzamin z francuskiego medycznego, cos a la certyfikat francuskiej izby handlowej z biznesu. Nie wiecie czy jakas szkola w Warszawie organizuje kursy przygotowujace do tego egzaminu? Albo ogolne kursy medycznego francuskiego? Ktos moze cos polecic? Ten certyfikat to nowosc i niewiele na ten temat jest w sieci...
dzieki z gory!
pozdrawiam:)
Ani
a wiesz moze o nim cos wiecej. choc jak sie nazywa i kto go orgaznizuje. w lodzi w allinace francaise bedzie organizowany kurs z jezyka medycznego.
Egzamin nazywa się Diplôme de Français Médical http://www.fda.ccip.fr/examens/dfm,; na stronie jest przykladowy test. Nie wiem gdzie bedzie sie odbywal takowy egzamin...A w Warszawie nie moge znalezc zadnego kursu przygotowawczego, jedynie takie organizowane na zyczenie albo lekcje prywatne:/
Aha - doszukalam sie miejsc gdzie mozna to chyba zdawac: http://www.fda.ccip.fr/examens/centres :)
ano, kwestia jest tylko taka czy wszedzie organizowane sa sesje tj. w ty osrodkach, kotre sa tam podane. ja ze swojej strony moge polecic dwie ksiazki do nauki fr med.
jedna to z wydawnictwa CLE "sante-medecine.com" (dostepna w wawie, na ulicy senatorskiej), a druga wyd. ESTEM "l'apperntissage du vocabulaire medical et de l'anatomie", druga sama jeszcze nie mam ale chyba sobie zamowie :] gdybys sie dowiedziala cos odnosnie kursow organizowanych w wawie to bylabym rowniez zaintersowana wszelkimi informacjami na ten temat. pozdrawiam.
witam,
poszukuję podręczników, słowników i innych materiałów do nauki medycznego francuskiego; jeśli ktoś coś może polecić, będę wdzięczna :) może ktoś zna jakiegoś korepetytora specjalizującego się w tym temacie na terenie Łodzi?
W Łodzi nie ma tego typu kursów . Są za to w Poznaniu
http://www.ccip.ae.poznan.pl/
Przed wyjazdem warto sobie przeczytać
http://biznes.interia.pl/news/francja-gwaltownie-zwalnia,1167465,5054
witam! jezeli ktoś dysponuje testami i jakim kolwiek zakresem materialow do egzaminu Diplôme de Français Médical proszę o pomoc, przeslijcie na maila ...
hej, a na jakim poziomie jest ta książka Sante-medecine.com? bo z tego co widziałam,to przy wielu z seri .com jest podany poziom A2, ewentualnie A2/B1...
z góry dzięki za info :)
Egzamin z francuskiego med jest na poziomie B2, ksiazka ma teoretycznie do niego mniej wiecej przygotowac wiec mimo iz na stronie wydawniactwa pisza ze nadaje sie od 120h kursu francuskiego,nie wydaje mi sie zeby byl sens korzystac z niej na poziomie A2... z takim poziomem nie ma co zaczynac specjalistycznego slownictwa, najpierw trzeba poznac jezyk ogolny....
Nie rozumiem jaki jest zwiazek pytania o jezyk specjalistyczny ze zwalnianiem ludzi we francji... i to jeszcze niezwiazanych z medycyna. jezyk specjalistyczny jest w tej chwili niezbedny do funkcjonowania, szczegolnie w medycynie, nawet w Polsce i niekoniecznie musi sie wiazac z wyjazdem. Sa wymiany naukowe, tlumaczenia artykulow, spotkania na miedzynarodowych konferencjach gdzie warto porozmawiac z lekarzami z innych panstw...
poza tym kryzys w gospodarce swiatowej obejmuje wszystkie kraje i wszedzie beda zwolnienia a wcale nie doprowadzilo to do bankructwa co drugiej szkoly jezykowej... sa inne motywacje do nauki jezykow niz wyjazd...
no właśnie tez mi się tak wydaje. ale jak mówię- z serii .com na przykład turystyka jest na A2, ale to z tą medycyną spróbuję :) mam nadzieje,ze poza łokciem i wątrobą będą jakieś słówka ;)
Jezeli ktos by byl zainteresowany to donosze ze niedawno wydawnictwo PUG wydalo nowy podrecznik do francuskiego medycznego: "le francais des medecins" autorstwa: Thomas Fassier, Solange Talavera-Goy. przegladalam go pobieznie ale wyglada sensownie i ma na dvd scenki dziejace sie w szpitalu wiec moze byc przydatny. na str wydawnictwa mozna sobie taka przykladowa scenke obejrzec:) wedlug wydawnictwa jest na poziomie B2-C1 wiec nieco trudniejszy niz "sante.medecine". kosztuje ok 70-80 zeta w zaleznosci od ksiegarni... :) milej nauki:)
Jeśli chodzi o certyfikat to z tego co się orientowałam to zdać go można albo w Paryżu albo w Warszawie - tam trzeba zgłosić dużo wcześniej chęć zdawania takiego egzaminu, gdyż muszą komisji poszukać :)
Jednak denerwuje mnie to, że piszą iż egzamin może zdać nawet laik medyczny, a jak czyta się przykładowy test to widzi się, że tak naprawdę to test dla lekarzy. Ktoś ma podobne odczucia? Czy tylko ja? ;/
No też tak sądzę... Tzn wydaje sie, że jest dla lekarzy, którzy by mieli pokazać, ze znają fr, niż dla tłumaczy/znających francuski, którzy chcieliby wykazać sie znajomością słownictwa medycznego...
Wiesz ja mam wykształcenie medyczne - nie jestem lekarzem, i niestety jak bym chciała zdać to powinnam przenieść się na lekarski, są pewne formułki kruczki których uczą tylko na lekarskim. Moim zdaniem, albo powinni to rozdzielić w zależności od wykonywanego zawodu medycznego albo zmienić opis na bardziej szczegółowy. Gdyż z tego wynika, że zda go każdy, a tak nie jest, gdyż po za słownictwem medycznym trzeba przy tym egzaminie znać medycynę i to bardzo dobrze.
witam:) nie wiem, czy ktoś jeszcze bywa na tym wątku, ale ja również poszukuję kursu z francuskiego medycznego i nawet...znalazłam:) Instytut Francuski w Warszawie przewiduje w tym semestrze rozpocząć taki kurs (zajęcia będą odbywały się 1 raz w tygodniu, w godzinach wieczornych), musi się zebrać jednak min. 5-6 osób...
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa