DELF A2

Temat przeniesiony do archwium.
hej chcialam sie zapytac wszystkich posiadaczy owego papierka czy mozliwe jest zdanie tego certyfikatu po roku nauki jezyka? z tego co sie orientuje po przejrzeniu przykladowych testow to nie wyglada on na bardzo trudny. czy ktos moze mi powiedziec gdzie w wawie mozna go zdawac?dzieki
Z tego co widze na stonie Alliance Française Pologne to w Warszawie tez mozna zdawać, oto link :
http://www.af-enpologne.pl/osrodek_index.php?osrodek=18

Nasze ośrodki szkoleniowe:
Białystok Bydgoszcz Cieszyn Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Lublin Łódź Opole Poznań Rybnik Rzeszów Szczecin Toruń Wałbrzych Warszawa Wrocław

Pozdrawiam
Ola
To oczywiście zależy od indywidualnych możliwości, ale według mnie można bez problemu zdać DELFa A2 po roku nauki francuskiego, zwłaszcza, że sama przyznajesz, że nie jest trudny:-))
Napisz, na jaki termin się załapiesz, to będę trzymać kciuki:-)
Bises,
Anne
dziekuje za odp, a czy moglabys polecic mi jakies ksiazki pomagajace w przygotowaniu do tego egzaminu? z przykladowymi zadaniami i ogolnie ksiazki pod katem delfa a2. jesli chodzi o testy na certyfikaty z angielskiego mozna je bez trudu wszedzie znalezc a jesli chodzi o francuski to zaczynaja sie juz problemy;[pomocy
Witam ;-)
Oczywiscie sa takie książki przygotowujace do egzaminów Delf i to do kazdego poziomu :-)
Polecam 2 wydawnictwa Didier i Cle.
Np do poziomu A2 sa propozycje :
1) Reussir le Delf niveau A2 du Cadre européen commun de référence + CD audio M.Cerdan, D.Chevallier-Wixler, D.Dupleix 2005 Didier (koszt 51 zł. w ks. Edukator)
2)DELF A2 200 activités + 1CD audio + corrigés R.Lescure, E.Gadet, P.Vey
2006 CLE International (koszt 49 zł. Edukator)
Sa to ksiązki podobne do siebie 2 różnych wydawnictw, które przygotowują pod kątem całego egzaminu.

Ja zamawiam sobie przez internet z ks. języka francuskiego w Krakowie "Edukator"
http://www.edukator.cc.pl/, a koszt wysylki jest niewielki ok. 10 zł.

Jesli są u Ciebie księgarnie językowe np. English Unlimiteg albo Polanglo - tam tez mozna kupić ksiazki do francuskiego. Tam można sobie obejrzeć jak wygladaja te książki (nie koniecznie musi byc poziom A2 moze być każdy inny).
Nie polecam tam kupować, bo sa droższe ;-) a czesto nie ma tego poziomu co się chce więc i tak trzeba zamawiać.

Oprócz tych dwóch książek można jeszcze kupić bardziej szczegółowe, tzn. w podzieleniu na każdą cześć egzaminu.
Ja np kupiłam sobie ostatnio 4 ksiązki :
1) Compréhension écrite niveau 2 Poisson-Quinton S., Mimran R.
2005 CLE International (39 zł)
2) Expression écrite niveau 2 S.Poisson-Quinton, R. Mimran
2006 CLE International (39 zł)
2) Compréhension orale niveau 2 + CD audio Michèle Barféty, Patricia Beaujouin
2006 CLE International (48 zł)
3) Expression orale niveau 2 + CD audio Michèle Barféty, Patricia Beaujouin
2006 CLE International (45 zł)
Ale ja przygotowuje się sama do B1 wiec ten egz. jest trudniejszy.
Do A2 wystarczyła mi ksiązka Reussir le Delf ..

Na poczatek pooglądaj sobie na stronie "Edukatora" tam są okładki i opisy książek (te 2 ogólne sa w dziale oferta - DELF,DALF,CEFP..., a te bardziej szczegółowe oferta - Pomoce i ćwiczenia GRAMATYKA,LEKSYKA ...

Acha gdybyś jednak zdecydowała się kupić te bardziej szcegółowe książki to dla Ciebie są te same tytuły tylko część 1.

Pozdrawiam
Ola
A jeśli chodzi jeszcze o inne księgarnie z wydawnictwami CLE i Didier to jeszcze są :
1) Nowela w Poznaniu : http://www.nowela.net/
2) Marjanna w Warszawie : http://www.marjanna.com.pl/
3) Edukator w Krakowie jak juz podałam
bardzo dziekuje za odpowiedz;] strasznie podoba mi sie to forum masz jakies problem napiszesz i ktos ci pomoze, dziekuje bardzo
biore sie za nauke
mam takie pytanie czy trzeba zdawać A1 i A2? Nie można zdać od razu jakiegoś wyższego?
Bo jeśli umie się bardzo dobrze to jaki jest sens to zdawać...
Gondzia-jeśli chcesz to możesz zdawać nawet C2 :) Kiedyś istniało takie coś, że trzeba było zdawać kolejno poziomy ale teraz....mówisz-masz :P
Aa. Fajnie. Nie nie chcę narazie zdawać. Tak się pytam z ciekawości, bo zasatanawiam się jak to jest z francuskim. Niestety teraz muszę zakuwać angielski, bo w przyszłym roku mam egzamin z tego języka...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia