co daja egzaminy jęzkowy? np DELF...

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich, jestem tu nowa i chcialam zapytac co daja egzaminy? np delf? uczylam sie pzez rok francuskiego i teraz zaczynam znowu... myslalam, zeby po LO isc na filologie romanska, ale nie zdaze przygotowac sie do matury, poza tym to bylby drugi kierunek... a w przyszlosci chcialabym miec cos wspolnego z tym jezykiem;) i zastanawiam sie co dalyby mi kursy... i jakie sa ceny. za odp z gory dzieki;) pzdr
wiesz o poruszylas 2 kwestie : studia filologia romanska bez matury z francuskeigo (czyli od zera) jest na PWSZ w Tarnowie:) co do certyfikatow, samam mam DElfa A2 i B2, co prawda nie posluguje sie nimi, ale pewnie by mi cos dawaly (szczegolnie jesli chodzi o prace, a i nie wiem jak z rekrutacja, bo gdzies jest tak ze jak masz b2 to Cie przyjmuja-wymug rekrutacji, ale nie wiem tego z doswiadczenia) , wiem o tym ze c1 i c2 to odpowiednik francuskeij matury.....Takie certyfikaty sa fajne, super wygladaja:P a co do poziomow to czytalalm ze maturze podstawowej odpowiada a2, maturze rozszerzoznej B1, a B2 to juz 1 poizom ponad:) (ale to bylo ja stronce jakiegos katalogu jezykowego...jak znajde to napisze linka), moze nie pisalam do konca na temat, ale jak chesz pogadac to napisz mi na gg :3635877, sprecyzzyje:P
na UJ w Krk tez nie trzeba miec zdanej matury z FR

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie