jak szybko nauczylam sie francuskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Tak sobie czytam i czytam wszystkie wypowiedzi na temat tego, jak dlugo sie trzea uczyc, aby zdac DELF i musze powiedziec, ze ja zdalam swojego DELF'a, co prawda wtedy A2 po 6 tygodniach nauki - przez 3 tygodnie rozmawialam tylko po francusku ze swich chlopakiem, ktory jest Belgiem, a potem zostaly mi 3 tygodnie na te, moim zdaniem, trudniejsza czesc.
Ale zdalam niemal perfekcyjnie.
Wniosek jest jeden - szukajcie chlopakow francuskojezycznych ;)
U mnie podobnie. W 16 miesięcy nauki od zera zdałem TCF, na poziomie od B1 do C2 (w zależności od sprawności językowej, która była sprawdzana) w tym mój ustny na poziomie ponad średnio-zaawansowanym B2, pisemny na poziomie zaawansowanym C1 oraz znajomość gramatyki i struktur językowych na poziomie bardzo zaawansowanym C2. Podobnie, bo moja dziewczyna jest francuzką. Pozdrawiam
Nie pozostaje mi nic innego, jak zaapelować do Francuzów, że mogę być ich dziewczyną:P
Ano bo w oczach Francuzek Polacy już są w cenie w końcu w Polsce:
http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/w;polsce;jest;juz;lepiej;niz;we;francji,174,0,339630.html#
A jak juz zdamy wszystko, to zmienimy na Hiszpana ;)
Jest to jakis sposob :)))
yo-witka jako przedstawicielka różowych okularów zapewne nie zdajesz sobie sprawy z tego że oto w Polsce są już lepsze perspektywy niż w Francji i Hiszpanii.P
Drogi inf-ie,
czy ja KIEDYKOLWIEK coś napomknęłam o tym, iż mi jest w Polsce niedobrze? Albo że chce wyjechać do Francji aby tam zostać na dłużej?
Otóż - NIE!
Francję chciałabym tylko wykorzystać w celach rozrywkowych (czuli pozwiedzać różne jej zakątki), zaś Francuzów pragnę wykorzystać w inny sposób (nauczyć się języka:P).
A Polska to mój dom i zamierzam tu zostać:D
Więc zdaję sobie jednak sprawę z tego, że w Polsce "już są lepsze perspektywy niż we Francji i Hiszpanii":D
Ha!
hej! powidzcie czy waszym zdaniem francuzi są naprawdę przystojni
bo w sumie nie miałam jeszcze takiej okazji by się o tym przekonać
ale jeśli tak to tym bardeziej warto ich wykorzystac do nauki języka
sa przystojni. bardzo
To zależy, są i przystojni i przeciętni i nie za bardzo :-)
Zależy na którego trafisz :=)))
Nie wiem gdzie Wy wynajdujecie tych przystojniakow, ale po moim pobycie w Paryzu jestem baaaardzo zawiedziona uroda Francuzow, a Francuzek jeszcze bardziej.
kasia.hayek ależ możesz zmienić na Hiszpana tylko że w Hiszpanii już od jakiegoś czasu nie jest wesoło
http://finanse.wp.pl/POD,15,wid,1[tel],prasa.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie